Overzicht transfers WorldTour 2020 | Dit zijn alle bevestigde deals op een rijtje Algemeen nieuws

Overzicht transfers WorldTour 2020 | Dit zijn alle bevestigde deals op een rijtje

Door Bram van der Ploeg 11 december 2019 | 12:49


Er waren al een heleboel geruchten, maar per 1 augustus mogen de ploegen in wielerland ook daadwerkelijk officieel aankondigen welke renners ze aantrekken. In de Leiderstrui houdt de transfermarkt per 1 augustus nauwlettend in de gaten in de WorldTour. De meest actuele transfers maken we dikgedrukt.

AG2R La Mondiale
In: Clément Champoussin (was stagiair, vanaf 01-08-2020), Andrea Vendrame (Androni-Sidermec), Lawrence Naesen (Lotto Soudal), Harry Tanfield (Katusha)

Uit: Nico Denz (Team Sunweb), Samuel Dumoulin (stopt), Hubert Dupont (stopt), Gediminas Bagdonas (stopt)

Astana
In: Vadim Pronskiy (Vino - Astana Motors), Davide Martinelli (Deceuninck-Quick-Step), Harold Tejada Canacue (Medellin), Alekasandr Vlasov (Gazprom-Rusvelo), Alex Aranburu (Caja Rural), Fabio Felline (Trek-Segafredo). Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias)

Uit: Dario Cataldo (Movistar), Davide Villella (Movistar), Andrey Zeits (Mitchelton-Scott), Davide Ballerini (Deceuninck-Quick-Step), Magnus Cort Nielsen (EF Education First), Jan Hirt (CCC Team)

Bahrain-Merida
In: Mikel Landa (Movistar), Wout Poels (Team INEOS), Marco Haller (Katusha), Pello Bilbao (Astana), Kevin Inkelaar (Groupama-FDJ U23), Scott Davies (Dimension Data), Rafael Valls (Movistar), Eros Capecchi (Deceuninck-Quick-Step), Mark Cavendish (Team NTT), Santiago Buitrago Sanchez (Italië O23), Fred Wright (was stagiair)

Uit: Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Domenico Pozzovivo (Nog niet bekend)

BORA-hansgrohe
In: Lennard Kämna (Team Sunweb), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Matteo Fabbro (Katusha), Martin Laas (Team Illuminate), Patrick Gamper (Tirol KTM Cycling Team)

Uit: Davide Formolo (UAE Team Emirates), Christoph Pfingsten (Jumbo-Visma), Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step), Shane Archbold (Deceuninck-Quick-Step)

CCC
In: Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Georg Zimmermann (Was stagiair), Ilnur Zakarin (Katusha), Fausto Masnada (Androni Giocattoli), Jan Hirt (Astana), Michal Paluta (CCC Development Team), Pavel Kochetkov (Katusha), Kamil Malecki (CCC Developmant Team), Attila Valter (CCC Development Team)

Uit: Laurens ten Dam (stopt), Lukasz Owsian (Arkéa-Samsic), Amaro Antunes (W52/FC Porto)

Deceuninck-Quick-Step
In: Andrea Bagioli (Team Colpack), Stijn Steels (Roompot-Charles), Bert Van Lerberghe (Cofidis), João Almeida (Hagens Berman Axeon), Mattia Cattaneo (Androni), Davide Ballerini (Astana), Mauri Vansevenant (-, pas per juli 2020), Jannik Steimle (Was stagair), Ian Garrison (Hagens Berman Axeon). Sam Bennett (BORA-hansgrohe), Shane Archbold (BORA-hansgrohe)

Uit: Elia Viviani (Cofidis), Fabio Sabatini (Cofidis), Davide Martinelli (Astana), Enric Mas (Movistar), Maximiliano Richeze (UAE Team Emirates), Philippe Gilbert (Lotto Soudal)

EF Education First
In: Jonas Rutsch (Team Lotto-Kern Haus), Magnus Cort Nielsen (Astana), Stefan Bissegger (Swiss Racing Academy), Neilson Powless (Jumbo-Visma), Kristoffer Halvorsen (INEOS), Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Ruben Guerreiro (EF Education First)

Uit: Matti Breschel (stopt), Nathan Brown (Rally UHC Cycling), Dan McLay (Arkéa-Samsic), Taylor Phinney (stopt)

Groupama-FDJ
In: Fabian Lienhard (IAM Excelsior), Alexys Brunel, Simon Guglielmi (beide opleiding Groupama)

Uit: Steve Morabito (stopt), Benoît Vaugrenard (stopt), Daniel Hoelgaard (Uno-X Norwegian Development Team)

Lotto Soudal
In: Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick-Step), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Kobe Goossens (Lotto Soudal U23), Jon Dibben (Madison Genesis), Stefano Oldani (Kometa Cycling Team), Steff Cras (Katusha), Matthew Holmes (Madison Genesis)

Uit: Lawrence Naesen (AG2R), Tiesj Benoot (Team Sunweb), Victor Campenaerts (Team NTT), Jens Keukeleire (EF Education First), Jelle Vanendert (Wallonie-Bruxelles), Maxime Monfort (stopt)

Mitchelton-Scott
In: Barnabás Peák (SEG Racing Academy), Kaden Groves (SEG Racing Academy), Andrey Zeits (Astana), Alexander Konychev (Dimension Data)

Uit: Matthew Hayman (stopt), Matteo Trentin (CCC Team)

Movistar 
In: Gabriel Cullaigh (Team Wiggins Le Col), Íñigo Elosegui (Lizarte), Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step), Dario Cataldo (Astana), Davide Villella (Astana), Johan Jacobs (Lotto-Soudal U23), Einer Rubio (Aran Cujine - Vejus), Juan Diego Alba (Coldeportes Zenu), Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net), Matteo Jorgenson (Jelly Belly p/b Maxxis), Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Mathias Norsgaard (Riwal Readynez)

Uit: Mikel Landa (Bahrain-Merida), Jasha Sütterlin (Team Sunweb), Nairo Quintana (Arkea-Samsic), Winner Anacona (Arkea-Samsic), Richard Carapaz (Team INEOS), Carlos Barbero (Team NTT), Jaime Castrillo (Kern Pharma), Daniele Bennati (stopt)

Team NTT (voorheen Dimension Data)
In: Matteo Sobrero (Dimension Data for Qhubeka Continental Team), Samuele Battistella (Dimension Data for Qhubeka Continental Team), Victor Campenaerts (Lotto Soudal), Carlos Barbero (Movistar), Michael Gogl (Trek-Segafredo), Max Walscheid (Sunweb), Benjamin Dyball (Team Sapura), Dylan Sunderland (Team Bridgelane), Andreas Stokbro (Riwal Readynez) Shotaro Iribe (Shimano Racing Team)

Uit: Mark Renshaw (stopt), Lars Ytting Bak (stopt), Alexander Konychev (Mitchelton-Scott), Tom-Jelte Slagter (Vital Concept - B&B Hotels), Julien Vermote (Cofidis), Mark Cavendish (Bahrain-Merida), Steve Cummings (stopt), Jaco Venter (stopt)

Team INEOS
In: Richard Carapaz (Movistar Team), Carlos Rodriguez (Kometa Cycling junior team), Brandon Rivera (GW - Shimano), Ethan Hayter (Nnb), Rohan Dennis (n.v.t.)

Uit: Diego Rosa (Arkea-Samsic), Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Wout Poels (Bahrain-Merida), Kristoffer Halvorsen (EF Education First)

Jumbo-Visma
In: Tobias Foss (Uno-X Norwegian Development Team), Tom Dumoulin (Team Sunweb), Chris Harper (Team BridgeLane), Christoph Pfingsten (BORA-hansgrohe)

Uit: Daan Olivier (stopt), Danny van Poppel (Wanty-Gobert), Neilson Powless (EF Education First), Floris De Tier (NNB)

Katusha-Alpecin/Israël Cycling Academy
In: Dan Martin (UAE Team Emirates), James Piccoli (Elevate - KHS Pro Cycling), Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic), Alexis Renard (Cotes d’Armor), Norman Vahtra (Team Tartu), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), André Greipel (Team Arkéa Samsic), Travis McCabe (Floyd’s Pro Cycling)

Uit: Ilnur Zakarin (CCC Team), Nathan Haas (Cofidis), Jose Goncalves (Delko Marseille Provence), Viacheslav Kuznetsov (Gazprom - RusVelo) Sondre Holst Enger (Riwal Readynez Cycling Team), Pavel Kochetkov (CCC Team), Steff Cras (Lotto Soudal), Matteo Fabbro (BORA-hansgrohe), Ruben Guerreiro (EF Education First), Jens Debusschere (Vital Concept - B&B Hotels), Willie Smit (Burgos-BH), Harry Tanfield (AG2R), Simon Spilak (stopt), Ruben Plaza (stopt)

Team Sunweb
In: Alberto Dainese (SEG Racing Academy), Mark Donovan (Team Wiggins Le Col), Thymen Arensman (SEG Racing Academy, vanaf 01-08-2020), Nico Denz (AG2R), Jasha Sütterlin (Movistar), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Nils Eekhoff, Felix Gall, Martin Salmon (allen Development Team Sunweb), Ilan Van Wilder (Lotto Soudal U23)

Uit: Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma), Lennard Kämna (BORA-hansgrohe), Max Walscheid (Team NTT), Johannes Fröhlinger (stopt), Roy Curvers (stopt)

Trek-Segafredo
In: Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Antonio Nibali (Trek-Segafredo), Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team), Emils Liepins (Wallonie-Bruxelles), Juan Pedro López (Kometa Cycling) , Michel Ries (Kometa Cycling), Charlie Quarterman (Holdsworth-Zappi), Kenny Elissonde (Team INEOS), Quinn Simmons (Lux Cycling Team), Antonio Tiberi (Per 1 januari 2021, eerst jaar Colpack)

Uit: Jarlinson Pantano (stopt), Markel Irizar (stopt), John Degenkolb (Lotto Soudal), Michael Gogl (Team NTT), Fabio Felline (Astana), Peter Stetina, Fumiyuki Beppu (Delko Marseille)

UAE Emirates
In: Camilo Ardila (EPM), Alessandro Covi (Team Colpack), Brandon McNulty (Rally UHC Cycling), Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon), Maximiliano Richeze (Deceuninck-Quick-Step), Davide Formolo (BORA-hansgrohe), Joe Dombrowski (EF Education First), Alessandro Covi (Team Colpack)

Uit: Dan Martin (Israël Cycling Academy), Simone Petilli (Wanty-Groupe Gobert), Manuele Mori (stopt), Rory Sutherland (Israel Cycling Academy)

Cofidis
In: Elia Viviani, Fabio Sabatini (beide Deceuninck-Quick-Step), Guillaume Martin (Wanty-Groupe Gobert), Simone Consonni (UAE Team Emirates), Nathan Haas (Katusha), Attilio Viviani (was stagiair), Eddy Finé (was stagiair), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Julien Vermote (Dimension Data)

Uit: Julien Simon (Total Direct Energie), Hugo Hofstetter (Israël Cycling Academy), Bert Van Lerberghe (Deceuninck-Quick-Step), Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic), Zico Waeytens (stopt), Darwin Atapuma (nnb), Filippo Fortin (Felbermayr-Simplon Wels), Geoffrey Soupe (Team Total Direct Energie), Loïc Chetout (stopt)

(Foto: Sirotti)


Tags:

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst, wees de eerste!

Reageren

Om een reactie te kunnen schrijven dien je ingelogd te zijn. Login/Registreer je hier direct!

Meer nieuws