Sprinters gefopt in Le Samyn, waar Ierse Gillespie geweldig UAE-werk beloont

Wielrennen
maandag, 02 maart 2026 om 17:35
gillespie-le-samyn
Lara Gillespie heeft Le Samyn op haar naam geschreven. De Ierse van UAE Team ADQ was de sterkste van een kleine kopgroep die halverwege de wedstrijd wegreed bij het peloton. De sprinters hadden niet genoeg manschappen om terug te keren, waarna Gillespie mede dankzij geweldig werk van haar ploeg de sprint dik won van Marthe Goossens (AG Insurance - Soudal) en Marthe Truyen (Fenix-Premier Tech).
Geen Kuurne-Brussel-Kuurne voor de dames, en dus moesten ze na de Omloop Het Nieuwblad - waar Demi Vollering direct had gewonnen - uitkijken naar Le Samyn. De Belgische semiklassieker is een heerlijke test op de kasseien. Vaak wordt het een sprint, maar het is ook zwaar genoeg om het verschil voor de eindspurt te maken.
Vorig jaar was Lorena Wiebes (SD Worx - Protime) met afstand de sterkste, maar de Nederlands kampioene was er niet bij op de maandag. De meeste ogen waren daarom gericht op Charlotte Kool. De Nederlandse van Fenix-Premier Tech was zondag de sterkste in de Omloop van het Hageland en nam haar snelle spurtersbenen mee naar de volgende wedstrijd.
Maar zou het een sprint worden? Het duurde lang voordat er een vlucht was, heel lang. Maar toen die ontstond (ongeveer halverwege de koers), was het er eentje om u tegen te zeggen: tien dames waren vooruit, met daarbij onder meer Quinty Ton en Caroline Andersson (Liv AlUla Jayco), Amber van der Hulst (VolkerWessels), Marthe Goossens (AG Insurance - Soudal), Marthe Truyen (Fenix-Premier Tech) en Lara Gillespie (UAE Team ADQ).
Lees verder onder de foto!

Sterke kopgroep fopt de sprinters

De laatstgenoemde werd tweede in de Omloop van het Hageland en leek de te kloppen vrouw. De sterke kopgroep pakte meer en meer terrein, ook al deed Picnic PostNL er alles aan om dichter te komen. Maar vooraan waren meerdere ploeggenoten: Gillespie had ook Elynor Backstedt mee, die zich leegreed voor haar kopvrouw. Zo hadden ze met 20 kilometer te gaan meer dan 2 minuten.
Ze konden dus gaan denken aan de overwinning. Op het lastige parcours, met wat kasseien en korte, venijnige beklimmingen, wisten veel dames dat ze van Gillespie af moesten. De versnellingen werden echter geneutraliseerd door Backstedt. Het werd UAE Team ADQ echter niet makkelijk gemaakt: de demarrages bleven maar komen.
Ton probeerde het, en dat leekhet einde van Backstedt. Was dat wat ze nodig hadden? Het was aan Gillespie zelf, die met Ton, Andersson, Gossens, Truyen en Kamilla Aasebø (Uno-X) vooraan kwam te zitten. Backstedt kon echter terugkeren en weer de kop nemen. Gillespie neutraliseerde vervolgens zelf de laatste versnellingen, waarna ze het kunstje ijskoud afmaakte.

Uitslag Le Samyn 2026, vrouwen

Results powered by FirstCycling.com

loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading