De derde etappe van de
UAE Tour is gewonnen door Antonio Tiberi. In een knotsgekke slotklim was de Italiaan te sterk voor zijn concurrenten.
Isaac Del Toro kwam te laat op stoom en
Remco Evenepoel zakte er met kramp volledig doorheen. Tiberi werd met deze overwinning de nieuwe leider in het algemeen klassement.
De tijdrit van dinsdag zat nog fris in het geheugen, en had de verwachte uitkomst. Remco Evenepoel deelde een flinke tik uit aan z'n concurrenten, en niet in de minste mate aan Isaac Del Toro, die in de leiderstrui 42 tellen moest toegeven. Maar de derde rit was hem op het lijf geschreven.
De klim naar Jebel Mobrah is nieuw, maar loodzwaar, met de laatste 6 kilometer aan ruim 11% gemiddeld. Het zou een spectaculaire rit worden, zoveel was zeker. De oervlakke aanloop leende zich niet echt voor een vlucht, maar dat deerde een Alpecin-Premier Tech-tweetal niet. Silvan Dillier en Jonas Rickaert trokken er samen op uit.
Die laatstgenoemde deed tijdens de Tour de France precies hetzelfde:
de negende rit naar Châteauroux leek doodsaai te worden, maar de Belg zorgde voor spektakel door met Mathieu van der Poel weg te rijden en z'n ploegmaat tergend dicht bij de dagzege te brengen. Dat leek in deze loodzware bergrit echter te hoog gegrepen, al was de
voorsprong van de koplopers wel bijna 9 minuten.
Lees verder onder de foto!
Felix Gall kraakt topfavorieten met eerste aanval
Zoals verwacht liep de voorsprong richting de finale echter vlug terug. UAE Team Emirates - XRG schroefde onder leiding van Nils Politt het tempo flink op. Na de laatste tussensprint deed het kop-duo echter ogenschijnlijk rustig aan waardoor de voorsprong als sneeuw voor de zon verdween, al mochten ze nog wel als eerste de Jebel Mobrah opdraaien.
Het waren direct de manschappen van Del Toro en Evenepoel die de forcing voerden op de lastige slotklim. Chris Harper (Pinarello Q36.5) zocht al vroeg de aanval met nog elf zware kilometers te gaan, maar door knap werk van Daan Hoole (Decathlon-CMA CGM) kwam de Australiër nooit écht ver weg. En dus was het wachten op de eerste aanval van een van de favorieten.
Die aanval kwam er uiteindelijk van Felix Gall (Decathlon-CMA CGM). Enkel Antonio Tiberi (Bahrain-Victorious) en Evenepoel konden de aanval in eerste instantie volgen, maar ook deze twee moesten de Oostenrijker uiteindelijk laten gaan. Del Toro zat de gehele klim achterin het peloton en moest bij de eerste versnelling dan ook direct lossen, al kwam hij later toch ogenschijnlijk gemakkelijk terug bij de groep met Evenepoel.
Lees verder onder de video!
Kramp voor Evenepoel, tweede adem voor Tiberi en Del Toro
Voorin vond Tiberi een tweede adem en wist op en over de voorop rijdende Oostenrijker te gaan. Ondertussen moest Evenepoel ook de groep met Del Toro laten gaan. De Belg toonde tekenen van kramp en zakte er op de slotklim volledig doorheen.
Waar Del Toro op het begin van de klim zijn concurrenten moest laten gaan, ging de Mexicaan nu samen met Lennert Van Eetvelt (Lotto-Intermarché) tóch nog op jacht naar Tiberi. De klimmer van UAE had zijn klim goed ingedeeld en kon zo toch nog dromen van de eindoverwinning, al moest hij daarvoor nog wel een gat van 40 seconden dichten.
Nadat ook Van Eetvelt en Harold Tejada (XDS Astana) losten bij Del Toro werd het in de laatste kilometer een een-tegen-een duel tussen de Italiaan en de Mexicaan. Het gat was nog iets meer dan 20 seconden bij het ingaan van de laatste kilometer. De voorgift van de Italiaan bleek nét genoeg en dus won Tiberi vóór Del Toro en Van Eetvelt. Tiberi nam daarmee ook de leiderstrui over van Evenepoel. De Belg verloor uiteindelijk ruim twee minuten op de Italiaan van Bahrain.
Uitslag etappe 3 UAE Tour 2026