Na vierde plaats tussen wereldtoppers in UAE Tour wil Harold Tejada schitteren in grote rondes

Wielrennen
door Pim van der Doelen
maandag, 23 februari 2026 om 10:40
harold-tejada
In de UAE Tour werd er vooral gekeken naar toppers als Isaac Del Toro en Remco Evenepoel, terwijl ook Antonio Tiberi nog in de leiderstrui reed. Tussen al dat klimgeweld reed echter nog een verrassende Colombiaan van XDS Astana Team. Harold Tejada reed, enigszins in de luwte, naar een knappe vierde plaats in het klassement.
Waar een strijd tussen Del Toro en Evenepoel verwacht werd, werd het in de Emiraten een strijd tussen Tiberi en Del Toro. De Mexicaan wist in de etappe naar de Jebel Hafeet uit te halen en kon zo de leiderstrui overnemen van de Italiaan. In het spoor van deze wereldtoppers, reed een wat onbekendere Colombiaan naar een vierde plaats.
Tejada, die stiekem al naar de UAE Tour trok met grote ambities, keek dan ook tevreden terug op een week koers in de Emiraten. 'Allereerst wil ik mijn team bedanken voor het harde werk, we wisten dat het een lastige week zou worden met deze sterke deelnemerslijst, maar ze hebben het fantastisch gedaan', laat de Colombiaanse klimmer weten op de website van de ploeg.
Lees verder onder de foto!
harald-tejada

Vierde plaats voor Tejada zelf geen grote verrassing

Een top vijf-klassering kwam voor de Astana-kopman echter niet uit de lucht vallen. 'Ons doel was om voor top vijf of zelfs het podium te strijden. Mijn vierde plaats is dus de perfecte middenweg.' De Colombiaan had dus zelfs nóg grotere doelen voor deze UAE Tour. 'Je wilt natuurlijk altijd meer, maar uiteindelijk is een vierde plaats een geweldig resultaat', zegt Tejada tevreden.
De klimmer van Astana kijkt met dit resultaat tevreden naar het vervolg van zijn seizoen. 'Ik voel verbetering en resultaten als deze bevestigen dat ik op de goede weg zit. Het is een geweldige start van het seizoen.' De klimmer reed na het Colombiaans kampioenschap pas zijn eerste koers van het jaar en liet dus gelijk vorm zien.
Lees verder onder de foto!
tejada barre lipowitz

Colombiaan wil schitteren in grote rondes

Tejada ziet met dit resultaat dan ook kansen in grotere koersen. 'Dit heeft me enorme motivatie gegeven voor Parijs-Nice en de grote rondes waar ik graag mezelf nog meer zou willen laten zien.' De Colombiaan staat op de voorlopige startlijst van zowel de Tour de France als de Vuelta en zal daar dus vol ambitie naartoe trekken.
De klassementsman van Astana wist nog nooit eerder een top tien-klassering in een grote ronde te behalen. Al was hij er in de Vuelta van 2025 met een twaalfde plaats dichtbij. Dit jaar zullen de Colombiaan én zijn ploeg ongetwijfeld hopen dat hij dit jaar nog een stap extra kan zetten in de grootste koersen van het jaar.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading