Excuses van Jan Christen na valpartij die Maxim Van Gils zijn voorjaar kost: 'Gemixte dag'

Wielrennen
dinsdag, 17 februari 2026 om 16:00
maxim-van-gils
Tim Wellens was al binnen, maar achter de Belg zou maandag drie man gaan sprinten voor de tweede plek in de Clásica Jaén. Dat zouden Tom Pidcock, Jan Christen en Maxim Van Gils zijn, maar het ging fout voor de man van Red Bull-BORA-hansgrohe. Hij kwam hard ten val en bleef lang liggen. Het pittige verdict voor Van Gils werd later op de maandagavond wereldkundig gemaakt, waarna Christen op dinsdag reageerde.
Achter de zegevierende Belgisch kampioen was het Pidcock die als eerste de sprint inzette. Christen en Van Gils gingen in de achtervolging, maar de Zwitser van UAE Team Emirates - XRG gooide daarbij de deur hard dicht. Van Gils kwam in het gedrang en kon de hekken niet ontwijken. Het resultaat was een keiharde valpartij. Hij bleef lang liggen en stond pas vijf minuten later met een door pijn vertrokken gezicht weer op. Finishen kon hij echter niet.
Christen sprintte achter Pidcock naar een derde plek, maar werd even later gediskwalificeerd voor z'n manoeuvre. Niet teruggezet dus, maar de Zwitser werd uit de uitslag geschrapt. Van Gils zou niet op het podium staan: die eer ging naar Benoît Cosnefroy, ploeggenoot van Christen bij UAE Team Emirates - XRG.
Lees verder onder de video.

Eerst onzekerheid, daarna keihard verdict voor Van Gils

Van Gils kon de laatste 100 meter van de Clásica Jaén dus niet uitrijden, maar vanuit Red Bull-BORA-hansgrohe klonk niet direct een desastreus bericht. Er was nog veel onduidelijkheid over de gesteldheid van de Belg. 'Ons medisch team beoordeelt de situatie en zal morgenochtend een beslissing nemen over z'n deelname aan de Ruta del Sol', zo klonk een eerste update vanuit de ploeg.
Later op de maandagavond kwam Red Bull-BORA-hansgrohe met een nieuwe update, die een stuk desastreuzer klonk. 'Na de crash van vandaag hebben medische onderzoeken bevestigd dat Maxim Van Gils een bekkenbreuk heeft opgelopen. Maxim zal de komende maanden niet kunnen koersen. Het hele team staat achter je, Maxim - bij elke stap', zo klonk het.
Lees verder onder de video.

Christen biedt excuses aan: 'Een gemixte dag'

Op dinsdag kwam een reactie vanuit Christen, die op Instagram zelf het woord nam. 'Een gemixte dag gisteren bij de Clasica Jaen', kopte de Zwitser zijn bericht. 'Ik ben erg blij dat ik deel mag uitmaken van de geweldige teamzege van Tim Wellens, maar voor mij persoonlijk was het niet het einde waar ik op gehoopt had, na de ongelukkige crash dichtbij de finish.'
'Ik wil me verontschuldigen aan Maxime voor vandaag', klonk het dan ook eerlijk. 'Ik sprong voor de slipstream bij Tom toen hij de sprint startte en zag hem niet aan mijn linkerkant aankomen. Het was een ongelukkig incident, die helaas kunnen gebeuren tijdens een wedstrijd. Wat ik van mezelf weet, is dat ik nooit een renner opzettelijk in gevaar zou brengen.'
'Er zit veel emotie in mijn hoofd over de situatie, en ik wens Maxime van harte een spoedig herstel en hoop dat ik in de toekomst weer met hem kan strijden voor de overwinning', concludeerde de Zwitser, die op sociale media te maken kreeg met heel wat negatieve berichten.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading