Del Toro doet in UAE Tour wat Pogacar vorig jaar niet lukte en blikt vooruit op Evenepoel-clash

Wielrennen
maandag, 16 februari 2026 om 15:10
isaac-del-toro
De eerste rit van de UAE Tour stelde maandag niet teleur. Op de oplopende aankomst bij het Paleis van Liwa werden net zoals vorig jaar vooral de spurters verwacht, maar uiteindelijk was het dan Isaac del Toro (UAE Emirates-XRG) die er met een machtige versnelling met de overwinning vandoor ging.
De openingsrit werd vanwege rukwinden in de woestijn ingekort tot 118 kilometer, waarbij het vanaf het begin af aan duidelijk was dat het tot een sprint zou komen. Topfavoriet Jonathan Milan (Lidl-Trek), vorig jaar winnaar van deze rit, kon daar door een valpartij in de laatste kilometers niet aan meedoen.
Een renner van Groupama-FDJ ging dan van ver aan, waarna Del Toro als een katapult wegsprong uit het peloton en direct meters pakte. Hoewel Cees Bol (Decathlon CMA CGM) nog dicht kwam, was het toch de Mexicaan die zijn handen in de lucht mocht gooien en zo presteerde wat Tadej Pogacar vorig jaar niet lukte; de spurters kloppen in de eerste rit.
Lees verder onder de video!

Del Toro wilde zonder spijt koersen

'Dit is echt waanzinnig en ongelooflijk', aldus Del Toro in zijn flashinterview. 'Ik dacht dat er misschien een kans was, maar dat was eerder een droom, niet realistisch. Tijdens de etappe vroeg ik mijn teamgenoten of ze dit ook als een kans zagen, maar het is nog steeds te gek dat ik het heb gehaald.'
'Ik zag een mogelijkheid om ervoor te gaan en wilde de rit niet met spijt afsluiten. Ik zag een renner een gat slaan, dus ik ging ervoor, maar tijdens de sprint wist ik niet waar de andere renners waren', blikte Del Toro terug. 'Ik gaf vol gas.'
'Net als twee jaar geleden in de Tour Down Under, is winnen in de eerste wedstrijd van het jaar iets wat je wilt, maar het is nog beter om het hier in de UAE Tour voor mijn team te doen', aldus de kopman van UAE Emirates-XRG, die dinsdag weer aan de bak mag in een tijdrit tegen onder meer Remco Evenepoel van Red Bull-BORA-hansgrohe.
Lees verder onder de video!

Del Toro blikt vooruit op clash met Evenepoel

Later op de maandag zocht Del Toro op de persconferentie nog steeds naar de juiste woorden. 'Natuurlijk wist ik niet hoe mijn vorm was, aangezien het mijn eerste wedstrijd van het jaar was, maar ik ben super blij met hoe mijn benen vandaag waren. Het was eigenlijk het plan om etappe 1 te winnen, dus we moesten als team bij elkaar blijven en we zijn als team blij dat we dat hebben gedaan.'
Dat terwijl het door de weersomstandigheden maar al te lastig werd gemaakt. 'We wisten dat er tegenwind zou staan, het was best lastig in de finale.' Toch geniet de Mexicaan nu een voorsprong van 10 tellen op onder meer Remco Evenepoel. Met de tijdrit van dinsdag is dat wellicht niet genoeg om ook op woensdag de leiderstrui te dragen.
Sterker nog: 'Eerlijk gezegd heb ik wel aan mijn tijdrit gewerkt, maar niet zoveel als nodig is.' Toch houdt Del Toro hoop. 'Het is een droom om na de tijdrit nog steeds aan de leiding te staan ​​in de UAE Tour. Ik hoop morgen snel te zijn. Ik denk er niet aan om tijd te verliezen, ik denk eraan om mijn best te doen en we zien wel hoe het later loopt. Het belangrijkste om deze wedstrijd te winnen is om de focus gedurende de week niet te verliezen.'
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading