Gravaa, bedrijf achter revolutionair bandendruksysteem Visma | Lease a Bike, failliet verklaard

Wielrennen
vrijdag, 23 januari 2026 om 11:45
wout van aert
Gravaa, het bedrijf achter het revolutionair bandendruksysteem KAPS dat Visma | Lease a Bike al enkele jaren gebruikt, is deze week failliet verklaard door de rechtbank in Oost-Brabant. Het is onbekend wat er met de firma uit Eindhoven, waarvan we de snufjes ook op de fiets van Lidl-Trek zagen deze winter, gaat gebeuren.
Gravaa werd al enkele jaren in gebruik genomen door verschillende rensters en renners van Visma | Lease a Bike. Zo was Wout van Aert te spreken over het snufje, waarmee er lucht in en uit kon worden gepompt tijdens een koers als Parijs-Roubaix. 'Ik heb het deze winter getest en ik ben onder de indruk van hoe het werkt en ook blijft werken', aldus de Belg, toch een autoriteit op het gebied van mateeriaal, vorig jaar.
Het systeem leverde de Nederlandse ploeg ook succes op. Zo werd Marianne Vos in 2024 wereldkampioen gravel met het KAPS-systeem op haar fiets en won Pauline Ferrand-Prévot in 2025 Parijs-Roubaix er mede door. Matthew Brennan pakte er daarnaast de zege in de GP Denain mee.
Lees verder onder de foto!
wout van aert

Revolutionair systeem moeilijk verkoopbaar

Achter de schermen liep het op bedrijfsvlak niet super. Het KAPS-systeem kost enkele duizenden euro's en is op die manier moeilijk te verkopen aan recreatieve fietsers. Andere WorldTour-ploegen, zoals Lidl-Trek, kochten het systeem in beperkte oplage wel in. 'Maar het is één van de zoveel dingen die we testen', reageerde Mads Pedersen op onze vraag in december.
Het is op dit moment niet bekend of er een doorstart volgt voor Gravaa of dat het doek definitief valt. Bij Visma | Lease a Bike liet Head of Performance Equipment Jenco Drost ons vorige week in Spanje nog weten dat het systeem normaliter weer gebruikt gaat worden dit voorjaar. 'We denken dat het een heel groot verschil kan maken. Vooral in Parijs-Roubaix is het écht een groot voordeel', vertelde hij eerder al.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading