...
yates visma lease a bike
Wielrennen

Visma | Lease a Bike-ploegleider verklaart reden achter plotselinge carrièrestop Simon Yates

yates visma lease a bike

Hét wielernieuws van deze week was toch wel het plotselinge stoppen van Simon Yates. De Brit, die nog een doorlopend contract had bij Visma | Lease a Bike, maakte bekend dat hij per direct een einde achter zijn loopbaan breidt. Ploegleider Jesper Morkov, present bij de Giro-zege van Yates, zoekt bij Feltet naar een verklaring.

Yates kondigde zijn stoppen vrij abrupt aan met een statement op social media. 'Beste allemaal, ik heb besloten om mijn professionele wielercarrière te beëindigen. Dit komt misschien als een verrassing voor velen, maar het is geen beslissing die ik lichtvaardig heb genomen. Ik heb er lang over nagedacht en het voelt nu als het juiste moment om afscheid te nemen van de sport', aldus de Brit.

Hij greep daarbij ook de kans aan om zijn laatste ploeg, Visma | Lease a Bike, dus te bedanken. 'Voor jullie begrip en steun voor mijn besluit om nu te stoppen. Jullie gaven me de kans om mijn verhaal te herschrijven, en dankzij vertrouwen hebben we dat samen gedaan. Dank jullie wel', stelde de winnaar van de laatste Giro d'Italia.

Lees verder onder de foto!

Niermann roemt Yates 

Namens de Nederlandse ploeg kwam sportief manager Grischa Niermann al met een reactie. 'Met Simon hebben we afgelopen jaar de Giro d’Italia gewonnen, een enorm mooi resultaat voor zowel hem als voor de ploeg. Dat was een van de grote doelen van het seizoen, voor ons als team en voor Simon persoonlijk. Dat hij daarnaast ook nog een etappe in de Tour de France wist te winnen, onderstreept zijn klasse.'

'Het is jammer dat hij nu stopt, maar hij doet dat op een absoluut hoogtepunt', stelt de Duitser. 'Simon was een uitzonderlijke klimmer en klassementsrenner die er altijd stond op de momenten die ertoe deden. In de Giro piekte hij precies op een moment waarop vrijwel niemand nog had verwacht dat hij kon winnen, iets wat hem typeert als renner.'

Lees verder onder de foto!

grischa niermann

Morkov verklaart keuze Yates

Jesper Morkov was in de Giro één van de ploegleiders van Yates. 'Allereerst is het jammer, maar zo is het nu eenmaal. Ik ga er niet verder op in, maar zoals ik het begrijp, is hij degene die zijn motivatie heeft verloren. Het is iets wat de laatste jaren wel vaker is besproken: het vergt veel om tot de absolute top te behoren, en het is echt moeilijk. Simon zit al jaren in de wielersport, en nu is zijn wil wat afgenomen', duidt de Deen.

'Het was geweldig om met Simon samen te werken', zegt Morkov bij Feltet. 'Hij is een ontzettend aardige kerel en hij is echt goed, niet alleen qua kracht, maar ook tactisch gezien. Tijdens de Giro heeft hij een aantal zeer slimme tactische beslissingen genomen. Als mensen opmerken dat hij op sommige ongebruikelijke plekken in het peloton zit, is dat eigenlijk met een reden, omdat hij iets in de race heeft gezien.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws