...
george-brand
Veldrijden

Een crossdag voor Team Brand, met naast Lucinda ook de nodige aandacht voor... labradoodle George!

george-brand

Voor Lucinda Brand dinsdag geen cross in Heusden-Zolder, maar 's avonds wel een vol-au-vent-diner in huize Laura Verdonschot. De succesvolle renster van Baloise Glowi Lions won de dag voordien nog maar eens in Hofstade, waardoor ze al anderhalve maand ongeslagen is. Aan In de Leiderstrui vertelde ze wie daar nog maar voor verantwoordelijk is en hoe haar dagen er in zo'n drukke periode uitzien.

Brand won zaterdag al in Antwerpen, om de dag nadien voor het eerst in haar loopbaan de al lang nagestreefde overwinning in Koksijde te boeken. Op maandag was er wederom een unicum. 'Opnieuw een zandcross, maar vooral een wedstrijd die ik nog nooit gereden had. Hofstade stond na 15 jaar weer op de kalender en alles voelde nieuw, maar zeker ook speciaal.'

'Er was zoveel publiek en die maakten met zijn allen zoveel geluid', klonk het bijna oorverdovend bij Brand. 'Juist dat maakt de kerstperiode onvergetelijk en het voelt onwerkelijk dat het me is gelukt om juist nu drie dagen op rij te kunnen winnen. Het was heel gaaf om mee te maken en in de laatste ronde nam ik nog eens de tijd om om me heen te kijken hoe bizar dit eigenlijk is. Merry Crossmas!'

Lees verder onder de foto!

Brand dankt entourage voor steun

'Ik ga nu een paar dagen op de bank herstellen en dan zien jullie me in Gavere weer', lachte de winnares. Dat zal niet zeker voor haar alleen het geval zijn, maar ook de mensen die er elke cross weer in wind, regen, kou en soms ook een beetje zon voor haar zijn in het veld. Brand reed ten slotte al vijftien crossen in iets meer dan twee maanden dit jaar.

'Allereerst natuurlijk mijn vriend, die heel veel opoffert', begint de vrouw uit Dordrecht. 'Hij is dag in, dag uit met me mee, denkt altijd mee en zet zijn eigen werk op dat moment ook even op een lager pitje. Maar ook de trainers en alle mensen van Baloise Glowi Lions, mijn familie en noem het allemaal maar op: ze denken allemaal mee in de gekkigheid die ik weer bedenk, om er een stapje bij te kunnen zetten.'

Lees verder onder de foto!

Brand Koksijde Braes

Dagritme Team Brand draait om Lucinda... en George!

Hoe zo'n dag van Team Brand eruit ziet, legden we haar voor. 'Meestal staat mijn wekker om kwart voor 8, dus dan is het wakker worden en direct een rondje met de hond. Een labradoodle van 8, maar hij heeft nog heel wat energie', doelt ze op George, waar gezien enkele filmpjes op Instagram geen woord aan gelogen is.

'George is er ook de hele Kerst bij, dus dat geeft extra drukte', glimlacht Brand. 'Maar goed, na de wandeling maak ik ontbijt en dan vertrekken we na de cross. Aankomen, weer wat eten, verkennen, warming-upje, een beetje chillen in de camper, koersen en dan na de cross zo snel mogelijk uittrappen, goed eten, jezelf verzorgen, douchen en zo verder.'

'Tijdens zo'n driedaagse, met drie wedstrijden op rij, verblijven we in een hotel dat een beetje centraal ligt', legt Brand uit. 'Daar plof ik dan op bed en kijk ik de koers en beetje terug, om wat te analyseren. En goed eten en drinken en natuurlijk een wandeling tussendoor met de hond. Als we de hond meenemen, proberen we op weg naar huis altijd nog ergens te stoppen.'

'Dat doen we zodat hij voor het donker wordt, ook nog echt zijn aandacht krijgt. Anders is het ook zo zielig', stelt ze. George moet zijn energie namelijk kwijt, net zoals het baasje in de voormiddag in de Belgische modder. 'Dat moet hij zeker!', lacht Brand tot slot.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws