Seixas zou in ogen UAE zomaar nieuwe Pogacar kunnen zijn, maar Traksel lacht gerucht weg

Wielrennen
door Pim van der Doelen
maandag, 09 maart 2026 om 12:55
Paul Seixas
Paul Seixas is dit seizoen namens Decathlon CMA CGM bezig met zijn grote doorbraak. Zo werd hij afgelopen weekend in Strade Bianche ook weer knap tweede achter Tadej Pogacar, maar voor Isaac del Toro. Twee mannen die volgens HLN zomaar zijn toekomstige ploeggenoten kunnen worden.
Het 19-jarige toptalent heeft momenteel nog een contract tot 2027 bij Decathlon CMA CGM, maar lijkt de ploeg on hold hebben gezet tot na de Ardennen klassiekers betreft een verlenging. Dat zou een teleurstelling zijn voor de Franse ploeg, die met Seixas bovendien een toptalent uit eigen land binnen de ploeg hebben.
De manager van Seixas, Joona Laukka, is ook de manager van Benoit Cosnefroy. De Fransman heeft afgelopen winter tevens de overstap van Decathlon naar UAE gemaakt. Nu zou de Finse manager dus ook voor Seixas in contact zijn met de ploeg uit de Emiraten. Al is het nog te vroeg om te spreken van een akkoord met de ploeg, die met Pogacar, Del Toro en Almeida al de nodige toppers in huis heeft.
Lees verder onder de foto!
Paul Seixas

Hermsen over mogelijke transfer Seixas naar UAE: 'Daar gaat de president wel voor liggen'

In Kop over Kop hopen de Eurosport-analisten dan ook dat de jonge Fransman bijtekent bij Decathlon, al maakt Jan Hermsen zich daar niet zo druk over. 'Daar gaat de Franse president nog wel voorliggen', zegt de Nederlander gekscherend, terwijl Bobbie Traksel Laukka er van verdenkt dat dit een truc is. 'Ze kunnen dit ook expres laten uitlekken zodat ze de prijs opdrijven.'
Eerder gaf een ploegmanager van een WorldTour-ploeg al aan dat Seixas nu al een contract van drie miljoen euro per jaar moeten hebben. Al vinden de Eurosport analisten dat mensen niet te erg moeten overdrijven. 'Het is te waarderen dat hij het nu zo probeert en zo goed rijdt, maar het kan ook gebeuren dat hij ineens 1.5 jaar niet goed is, dat zag je bij Paul Lapeira ook nadat hij Frans kampioen werd.'
Lapeira, die samen met Jordan Labrosse en Seixas onderdeel was van een sterk Decathlon-blok in Strade Bianche, daar ze op een gegeven moment in een groep van negen nog met drie Decathlon mannen over waren. Voor de spanning in het wielrennen is het te hopen dat we dit blok nog vaker gaan zien en dat niet het gehele Strade Bianche-podium bij dezelfde ploeg rijdt. Al is dat dus in ieder geval afwachten tot na de Ardennenklassiekers.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading