...
251209_trainingcamp_@tudorprocycling_66
Wielrennen

Tudor overtreft Visma | Lease a Bike en co met ultramodern hoofdkwartier en kondigt programma's leiders aan

251209_trainingcamp_@tudorprocycling_66

Tudor Pro Cycling heeft woensdagmiddag bij het officiële mediamoment voor 2026 de nodige informatie gedeeld. De Zwitserse procontinentale formatie heeft dankzij een uitstekend 2025 startrecht in alle grote WorldTour-koersen in 2026 en dus krijgen de kopmannen een uitdagend programma voorgeschoteld. Ook werd een grootschalig project voor een nieuw hoofdkwartier aangekondigd.

Teambaas Fabian Cancellara nam in een persconferentie op woensdag als eerste het woord. De Zwitserse oud-prof keek met trots terug op 2025, waarin Tudor 15 zeges bijschreef en bovenal debuteerde in de Tour de France. 'We hebben veel geleerd van vorig jaar, met onze start in de Tour als mijlpaal. We hebben bovendien met meerdere renners gewonnen, waarbij vrijwel iedereen een stap heeft gemaakt.'

Die resultaten zorgden ervoor dat Tudor in 2025 bij de beste ProTeams behoorde op de UCI Team Ranking. En daarmee werd startrecht voor alle grote WorldTour-koersen in 2026 afgedwongen. 'Dat biedt rust', beaamde Cancellara, die met Tudor in ieder geval alle drie grote rondes gaat rijden en de grote klassiekers in het voorjaar. 'We gaan zeker niet ineens alles veranderen, maar het helpt heel erg in de doelen die we onszelf stellen.'

'2026 is een belangrijke start, we beginnen aan een nieuwe drie jaar, waarin we een WorldTour-status willen veroveren in 2029', klonk het verder ambitieus. 'We willen een etappe winnen in een grote ronde en kijken uit naar de kalender. We willen doorgaan met koersen zoals we dat deden. Als we de dingen goed doen, ben ik er zeker van dat Tudor van voren te zien zal zijn.'

Lees verder onder de foto

251211_dectrainingcamp_group_@tudorprocycling_11

Tudor pakt uit met ultra-modern hoofdkwartier

Naast de ambitieuze teksten van Cancellara was de afstrap van de mediadag vooral interessant, toen algemeen directeur Raphael Meyer aan het woord kwam. Hij onthulde namelijk een ambitieus en ultra-modern project voor een nieuw hoofdkwartier. Op 1 september 2025 werd de eerste paal geslagen in Sursee, in het Zwitserse kanton Luzern. Eind 2026 moet het HQ worden opgeleverd, als alles goed gaat.

Meyer begon te stralen toen hij de mogelijkheden van het nieuw te bouwen hoofdkwartier uitlegde: 'Ik kom oorspronkelijk niet uit het wielrennen, dus ik vond het bij mijn komst drie of vier jaar geleden best bizar dat we als team vrijwel nooit samen zijn en dat er geen centrale plek is voor de ploeg. Daaruit is een idee ontstaan om een HQ te bouwen. Het zal 24/7 bereikbaar zijn voor onze renners, maar ook fans en mensen die geïnteresseerd zijn in ons project zullen welkom zijn.'

Nu hebben ploegen als Visma | Lease a Bike en Lidl-Trek wel een zogenaamd 'High Performance Center', maar Tudor lijkt een stapje verder te gaan. 'We willen een plek hebben, waar mensen het gevoel krijgen van professioneel wielrennen. Er zal logistiek aanwezig zijn, een plek voor auto's en fietsen, we krijgen een gym, wellness, hoogtekamers, een ruimte om renners bij een blessure sneller terug te laten keren en voor de wielerliefhebbers komt er onder meer een ervaringswereld.'

Dat het project modern en nieuw zal zijn binnen de wielersport, bleek en blijkt volgens Meyer wel uit de respons die Tudor heeft gekregen op de plannen. Nu die in werking zijn getreden, kijken andere ploegen in de wielersport ongetwijfeld geïnteresseerd toe. 'We krijgen al vragen vanuit andere teams, over wat we aan het doen zijn. Dat is mooi om te merken, we willen hierdoor meer bereikbaar zijn.'

Lees verder onder de foto

julian-alaphilippe
Julian Alaphilippe

Tudor deelt programma van (nieuwe) kopmannen

Na de directie van Tudor Pro Cycling kwamen de drie belangrijkste kopmannen voor 2026 nog even aan tafel zitten. Daarbij werden de belangrijkste afspraken in het programma van klassementsman Michael Storer, manusje van alles Julian Alaphilippe en hardrijder en nieuwkomer Stefan Küng gedeeld. Zo zien we Storer terug in de Giro d'Italia, daar waar hij in 2025 wat tegenslag kende. In maart doet hij de Tirreno-Adriatico in plaats van Parijs-Nice.

Omdat Storer aangaf dat zijn programma er verder vrij hetzelfde uitziet als afgelopen seizoen, mogen we aannemen dat de UAE Tour, Trofeo Laigueglia, Milaan-Turijn en Tour of the Alps er weer opstaan. Ook Alaphilippe zien we in 2026 weer eens veel aan het werk in Italië. Hij keert terug in Strade Bianche, doet de Tirreno en rijdt door tot en met Milaan-Sanremo. Daarna ligt de focus op het Ardense drieluik, boven de Vlaamse klassiekers.

Küng is het nieuwe gezicht en als klassiekerspecialist is hij logischerwijs te zien in alle grote eendagskoersen in het voorjaar, vanaf het Openingsweekend tot aan Parijs-Roubaix. Net als Alaphilippe richt ook Küng zich in de zomer op de Tour de France en doen ze niet de Giro d'Italia. 'Ik droom nog steeds van winst in een kasseiklassieker, waarom niet dit jaar?', aldus Küng.

Bram van der Ploeg (X: @BvdPloegg | e-mail: b.vanderploeg@indeleiderstrui.nl)

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws