Ondertussen, buiten Kuurne: Soudal Quick-Step juicht, Rockets harken punten en Kool wint weer

Wielrennen
zondag, 01 maart 2026 om 18:25
Jelle-Johannink-20251112
Davide Donate heeft de slotrit van de Ronde van Sardinië gewonnen. De jonge Italiaan van Red Bull-BORA-hansgrohe was de rapste in de massasprint en greep zo zijn tweede in de rittenkoers. Filippo Zana (Soudal Quick-Step) hield stand en won het eindklassement. In Griekenland wist Unibet Rose Rockets goede zaken te doen door flink wat punten te harken.
Het was een kwestie van overleven voor Zana, die zaterdag de koninginnenrit had gewonnen. De slotrit was relatief vlak, en dus zagen de sprinters hun kans. De 20-jarige Donati won al eerder de tweede rit en was wederom de rapste in de slotrit. Hij versloeg Davide Persico (MBH Bank CSB Telecom Fort) in een spannende spurt, terwijl leider Zana veilig in de buik van het peloton aankwam.
Lees verder onder de uitslag!

Uitslag etappe 5 Ronde van Sardinië 2026

Results powered by FirstCycling.com

Unibet Rose Rockets pakken flink wat punten in Griekenland

In het verre zuiden was er - net als in België - een soort tweeluik aan eendagskoersen. In Griekenland werden twee eendagskoersen gereden. En waar zaterdag Bryan Coquard (Cofidis) de beste was, won Iván Cobo (Equipo Kern Pharma) op zondag. De Unibet Rose Rockets deden echter ook uitstekende zaken: Jelle Johannink werd tweede én derde, en Lander Loockx zevende en vierde. Het resultaat? Bij elkaar liefst 240 UCI-punten!
Lees verder onder de foto's!

Results powered by FirstCycling.com

Charlotte Kool wint in het Hageland

Dan was er ook nog meer koers in België. Niet Kuurne-Brussel-Kuurne dus, maar de Omloop van het Hageland. Het was een mooie wedstrijd, waar een drietal vrouwen het heel spannend maakten. Marta Lach, Flora Perkins en Karlijn Swinkels hielden het tot in de slotkilometer vol, maar een sprint was niet te voorkomen. Daar was Charlotte Kool (Fenix-Premier Tech) de rapste: het was haar eerste in de kleuren van haar nieuwe ploeg, en bovendien een opsteker na blessureleed.

Results powered by FirstCycling.com

loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading