Tudor Pro Cycling Team kende een openingsweekend van pieken en dalen. In de Omloop Het Nieuwsblad kende de Zwitserse procontinentale ploeg een ongekende pechdag, maar in
Kuurne-Brussel-Kuurne toonde de ploeg veerkracht door een
dubbel podium in de wacht te slepen. Op
hun website blikt de ploeg terug op dit chaotische weekend.
Stefan Küng was dé grote aanwinst deze winter voor de Zwitserse ploeg. De hardrijder moest het dit klassiekervoorjaar gaan doen voor de ploeg. Die ambitie kon echter na de Omloop al de prullenbak in. Küng kwam hard ten val en brak daarbij zijn dijbeen. De Zwitser wordt binnenkort geopereerd, maar zal naar verluidt het hele klassiekervoorjaar moeten missen.
Echter kende Tudor tijdens de eerste Belgische koers van het jaar nog meer pech. Zo viel Litouws kampioen Aivaras Mikutis, die daardoor zondag niet in Kuurne kon starten, maar ook
Rick Pluimers kwam ten val. De Nederlander zat in een geweldige positie op de Molenberg, maar kwam hard ten val op de kasseien.
De Nederlander werd nog bijna overreden door latere winnaar Mathieu van der Poel, maar zijn landgenoot kon hem nog nét ontwijken. Pluimers moest zijn val bekopen met een gedeelte van zijn gebit en kon daardoor uit voorzorg óók niet starten in Kuurne, waardoor Tudor op zondag maar met vijf man aan de start kon verschijnen.
lees verder onder de foto!
Dag vol tegenvallers voor Tudor
Een enorme pechdag voor de ploeg van ploegleider Bart Leysen. 'We kwamen naar de Omloop Het Nieuwsblad met hoge verwachtingen en een goede strategie, dus het uiteindelijke resultaat was een enorme teleurstelling.'
Matteo Trentin was uiteindelijk de hoogste finisher van de ploeg met een vijftiende plaats.
'De blessure van Küng was een bittere pil', zegt de ploegleider die ook de positieve dingen uit de pechdag probeert te halen. 'Rick Pluimers toonde goed in vorm te zijn en ontsnapt gelukkig met wat kleine blessures, dat is een meevaller.' De Zwitserse ploeg startte uiteindelijk een dag later met een incomplete ploeg aan Kuurne.
Lees verder onder de foto!
Trots overheerst na veerkracht in Kuurne
Op de tweede dag van het openingsweekend ging het echter geweldig voor het procontinentale team. De winst moest de ploeg aan Matthew Brennan laten, maar de rest van het podium was gevuld met het roodzwart van Tudor. Luca Mozzato en Matteo Trentin werden tweede en derde in een attractieve editie van Kuurne-Brussel-Kuurne.
Leysen keek achteraf terug op een emotionele dag. 'Starten met vijf renners was niet makkelijk. De Inzet van de ploeg vandaag was geweldig.' Het resultaat wat daar uit volgt maakt deze tweede dag al helemaal speciaal. 'Om te zien dat Luca Mozzato en Matteo Trentin beide het podium halen, maakt me zo trots. Het toont de ongekende veerkracht binnen onze ploeg', zegt de Belgische ploegleider trots.
Lees verder onder de foto!
Trentin: 'Deze is voor al mijn gevallen ploeggenoten'
Ook Trentin was ontzettend blij met zijn derde plaats én de tweede plaats van ploegmaat Mozzato. 'We hebben er vandaag het maximale uitgehaald. Deze twee podiumplaatsen zijn voor mijn ploeggenoten dit gisteren zijn gevallen en voor mijn ploeggenoten die me vandaag zo hebben geholpen, het was een teamprestatie', zegt de Italiaan dankbaar.
Trentin wist in het uitgedunde peloton uiteindelijk nog nét derde te worden, tot zijn eigen verbazing. 'Ik had niet verwacht dat ik nog zo een goede benen had voor de sprint, maar het ging uiteindelijk goed.' Uiteindelijk kan de procontinentale ploeg dus, ondanks de pech op zaterdag, positief terugkijken op het openingsweekend.