Evenepoel zet Ronde van België naar zijn hand met solo-zege in tweede etappe

Algemeen nieuws
donderdag, 13 juni 2019 om 15:35
Sirotti Evenepoeljpg
Remco Evenepoel heeft de tweede etappe in de Ronde van België gewonnen. Na een spectaculaire koers over klassieke ondergronden kwam hij solo over de meet na een crash van mede-vluchter Victor Campenaerts. Evenepoel is na zijn eerste profzege tevens de nieuwe leider in het klassement.
Fumiyuki Beppu (Trek-Segafredo), Roy Jans (Corendon-Circus), Kenny Molly (Wallonie-Bruxelles), Samuel Leroux (Natura4Ever), Quinten Hermans (Telenet Fidea Lions) en Yannick Peeters (Pauwels sauzen - Bingoal) waren al na enkele kilometers gevlogen. De maximale voorsprong ging over de zes minuten, alvorens het peloton in gang schoot. Na negentig kilometer koers kwamen de renners op klassieke ondergrond, met onder meer de Leberg en de Muur van Geraardsberg.

Evenepoel valt aan en creëert nieuwe kopgroep

Op de lastige klimmetjes bleven vooraan alleen Hermans, Molly en Leroux over, maar zij voelden het peloton per kilometer dichterbij komen. Toen het peloton na 130 kilometer ontplofte en leider Jan-Willem van Schip het lastig kreeg, was de vlucht eraan voor de moeite. Remco Evenepoel probeerde enkele malen aan te vallen en onder zijn aanvalslust ontstond een nieuwe kopgroep van elf renners.
Die kopgroep, met grote namen aan boord, dikte in de finale alleen maar aan, maar Evenepoel en Victor Campenaerts gingen samen opnieuw in het offensief. De twee werkten goed samen en het bleek de beslissende move. De twee Belgen pakten een dikke halve minuut, met nog zeven kilometer voor de wielen. Evenepoel moest echter alleen door toen Campenaerts onderuit ging.
Evenepoel bedacht zich geen moment, zette nog eens extra aan en breidde zijn voorsprong alleen maar uit. Bovendien pakte hij in de laatste kilometers ook nog negen bonificatieseconden. Daarmee nam hij naast de ritzege ook de leiderstrui over van Van Schip. In het peloton won Fabio Jakobsen de sprint om plek twee. (foto: Sirotti)

Uitslag etappe 2 Ronde van België

1. Remco Evenepoel
2. Fabio Jakobsen +0.42
3. Tim Merlier ''
4. Lionel Taminiaux
5. Davide Martinelli
6. Jasper Philipsen
7. Tom Van Asbroeck
8. Alex Kirsch
9. Bryan Coquard
10. Pieter Serry

Klassement na etappe 2 Ronde van België

1. Remco Evenepoel
2. Fabio Jakobsen +0.51
3. Tim Merlier ''
4. Jasper Philipsen +0.57
5. Davide Martinelli +0.59
6. Tom Van Asbroeck +1.00
7. Tim Wellens ''
8. Loïc Vliegen ''
9. Lionel Taminiaux +1.01
10. Bryan Coquard ''
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading