Magistrale Evenepoel bezorgt Deceuninck-Quick-Step zege Hammer Climb Limburg

Algemeen nieuws
vrijdag, 07 juni 2019 om 16:50
sirotti evenepoeljpg
Deceuninck-Quick-Step heeft op overtuigende wijze de Hammer Climb in de Hammer Series in Limburg gewonnen. Het eerste onderdeel was een prooi voor de blauwe formatie dankzij een oppermachtige Remco Evenepoel, die in de laatste rondes solo op kop reed.
Al na één ronde op het plaatselijke parcours reed er een goede groep weg uit het peloton. Uit die groep bleven Evenepoel, Tim Wellens, Maciej Bodnar en Koen Bouwman over. Bodnar, Evenepoel en Wellens scoorden bij de meet steeds veel punten, maar ook Trek-Segafredo (Fabio Felline) en EF Education First (Tom Scully) waren bij de pinken in de beginfase. Na vier rondes leidde Deceuninck, vlak voor BORA en EF Education.

Bodnar en Evenepoel zorgen voor korte tweestrijd

Met nog vier rondes voor de wielen bleef Evenepoel de koers kleuren, al werd hij in ronde vier en vijf wel geklopt in de sprint bergop door Bodnar. Door de inspanningen van de twee werd de strijd tussen meerdere ploegen richting de laatste rondes een tweestrijd tussen Deceuninck-Quick-Step en BORA-hansgrohe. Evenepoel ging om die reden solo in de laatste dertig kilometer.
De eerste groep met achtervolgers gaf een half minuutje toe op de ontketende Belg. Die pakte dubbele punten in ronde zes en gaf daarmee Deceuninck een ruimere voorsprong, mede door de vierde plaats van Bodnar in die ronde. Met nog drie rondes te gaan was de voorsprong van de blauwe brigade al meer dan honderd punten richting BORA. Evenepoel breidde zijn voorsprong in tijd naar de inmiddels zeven achtervolgers bovendien alleen maar uit naar een kleine minuut.

Evenepoel stelt zege oppermachtig veilig

De aangedikte achtervolgende groep had weinig effect. Bodnar en Wellens reden wel, maar Evenepoel reed harder. Daardoor was het vooral de vraag of de Belg niet zou breken, anders zou hij als nummer één in koers alle maximale punten binnenhalen in de laatste rondes. De spanning was helemaal weg toen Bodnar bij het ingaan van de laatste twee rondes niet langer meekon en daarmee BORA daarmee liet wegzakken.
De strijd om de ereplaatsen werd in de finale wel nog spannend. Omdat BORA helemaal vooraan niet meer vertegenwoordigd was met Bodnar kwamen Lotto Soudal (met Wellens) en CCC Team (met Simon Geschke en Greg Van Avermaet) rap dichterbij in de tussenstand. Terwijl Evenepoel met inmiddels anderhalve minuut voorsprong oppermachtig naar de laatste punten fietste, verzekerde CCC zich dankzij de man-meer-situatie van plek twee. Lotto Soudal werd derde, BORA zakte in de slotronde nog naar plek vier.

Uitslag Hammer Series Limburg 2019:

1. Deceuninck-Quick-Step 1.067 punten
2. CCC Team 723
3. Lotto Soudal 687
4. BORA-hansgrohe 632
5. Caja Rural 471
6. Trek-Segafredo 420
7. EF Education First 400
8. Team Jumbo-Visma 378
9. Team Sunweb 355
10. Israël Cycling 159

Klassement na Hammer Climb Limburg 2019:

1. Deceuninck-Quick-Step 
2. CCC Team
3. Lotto Soudal 
4. BORA-hansgrohe
5. Caja Rural
6. Trek-Segafredo 
7. EF Education First 
8. Team Jumbo-Visma 
9. Team Sunweb 
10. Israël Cycling
(foto: Sirotti)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading