Martin maakt prachtige move Wanty-Groupe Gobert in Circuit Sarthe in stijl af met zege

Algemeen nieuws
donderdag, 05 april 2018 om 16:53IDL
logo idltjpg
Guillaume Martin heeft de derde etappe van Circuit Sarthe gewonnen. De Fransman van Wanty-Groupe Gobert ging er in de koninginnenrit in de slotfase vandoor met een ploeggenoot en kwam als winnaar solo over de streep.
In een etappe over 199 kilometer vormden Bryan Coquard, Jérémy Leveau, Thomas Deruette en Sergio Samitier de kopgroep van de dag. Het viertal fietsten snel een voorsprong van enkele minuten bij elkaar en dit gat groeide zelfs naar meer dan zes minuten. Terwijl de voorsprong in de kilometers die volgden schommelde tussen vijf en zes minuten, raapte Coquard onderweg de tussensprints bij elkaar voor punten en seconden. Het peloton werd geleid door Groupama-FDJ van leider Marc Sarreau.
Op de eerste beklimming van de dag, eentje van de eerste categorie, nam Manzana Postobon het heft wat meer in handen en de voorsprong van de voorste vier liep terug naar vier minuten bij de eerste passage van de finishlijn. Bij de tweede passage was dit nog slechts een kleine twee minuten. De vier koplopers hielden echter stand en verdedigden bij de derde doorkomst op de finishstreep nog steeds anderhalve minuut voorsprong. Vanuit het podium werd door enkele renners wel gepoogd om al weg te komen.
Op 25 kilometer van de meet was het dan toch over voor de vier vluchters, waardoor het peloton nog twee plaatselijke rondes de tijd had om verschillen te maken. Die werden in de op één na laatste ronde niet gemaakt, want het peloton bleef na enkele aanvallen bijeen. Het moest dus gebeuren in de laatste kilometers. Ook daarin probeerden veel renners weg te komen, waaronder Lilian Calmejane, maar telkens mislukten de pogingen.
Namens Wanty-Groupe Gobert gingen Guillaume Martin en Xandro Meurisse er in de diepe finale vandoor en de ploeggenoten sloegen een aardig gat. Van de twee bleek Martin de sterkste, waardoor de verrassende move van de ploeg werd beloond met een mooie zege. Meurisse werd op enkele seconden tweede. (foto: PhotoNews WGG)
Uitslag etappe 3:
1. Guillaume Martin
2. Xandro Meurisse +0.12
3. Andrea Vendrame +0.24
4. Clément Venturini "
5. Lilian Calmejane "
6. Quentin Pacher "
7. Thomas Degand "
8. Matthieu Ladagnous "
9. Pierre Rolland "
10. Mauro Finetto "
Klassement na etappe 3:
1. Guillaume Martin
2. Xandro Meurisse +0.16
3. Justin Jules +0.24
4. Romain Combaud +0.28
5. François Bidard  +0.29
6. Andrea Vendrame +0.30
7. Quentin Jauregui +0.32
8. Thomas Sprengers +0.33
9. Clément Venturini +0.34
10. Wilmar Paredes "
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading