Nieuw jaar, dezelfde winnaar: Lucinda Brand leukt haar eerste cross van 2026 op met winst in GP Sven Nys te Baal

Veldrijden
donderdag, 01 januari 2026 om 14:25
brand-neff
Lucinda Brand heeft de Nieuwjaarscross in Baal bij de vrouwen weten te winnen. In de eerste van vier crossen op rij opende zij haar rekening voor 2026, nadat ze haar laatste twaalf wedstrijden van het vorige kalenderjaar ook al met de handen in de lucht afsloot. Brand verzekerde zich tevens al van de eindzege in de X2O Trofee.
Na de droge omstandigheden van de afgelopen weken zagen we op dag één van 2026 en totaal ander verhaal: de Balenberg was veranderd in een modderberg, waardoor de rensters allen het zwaarste bandenprofiel op de wielen hadden zitten.
Jolanda Neff begon vanop de tweede rij, maar dook wel als eerste het veld in. Terwijl topfavoriete Brand juist haar start wat miste en samen met Puck Pieterse op zoek moest naar Neff. Pieterse moest met een uitglijder wat ruimte toegeven, Brand zat wel op het wiel van de Zwitserse en ging er ook rap over.
Lees verder onder de video!

Brand rijdt er vrij rap van weg

Na amper een halve ronde had de dame van Baloise Poetsbureau Lions al een mooie voorsprong bijeen gefietst, terwijl het daarachter ploeteren troef was. In deze vermogenscross kwam iedereen als vanzelf op de goede plek terecht, wat in deze bleek: Brand op één, Pieterse twee en daarachter Zoe Backstedt, Neff, Marion Norbert-Riberolle en co.
Nee, spannend was het op deze manier niet op de Balenberg, waar het kou lijden met de wind en regen was op deze donderdag. Brand, die van tevoren nochtans uitsprak een stevig duel te verwachten, hield zichzelf warm met een stevig, maar gecontroleerd tempo en hield naaste achtervolgster Pieterse op die manier op een achterstand van zo'n vijftien seconden.
Zodoende was het een kwestie van stevig uitfietsen voor Brand, die er vrijdag in de Exact Cross van Mol niet bij zal zijn en de zege daar dus aan iemand anders laat.

Uitslag X2O Trofee Baal 2025

Results powered by FirstCycling.com

loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading