Voorbeschouwing Eschborn-Frankfurt-Rund um den Finanzplatz | Wie bedreigt Kristoff?

Voorbeschouwingen
dinsdag, 01 mei 2018 om 8:30
logo idltjpg
Eschborn-Frankfurt- Rund um den Finanzplatz staat 1 mei op het programma. Alexander Kristoff won de laatste drie edities en staat opnieuw aan de start in Eschborn. De Noor van UAE-Team Emirates is de uitgesproken favoriet om te winnen in Frankfurt, maar wie kunnen hem bedreigen op weg naar zijn vierde zege?
Historie
Rund um den Finanzplatz staat bij de wielerliefhebbers beter bekend als Rund um den Henniger-Turm. De Duitse klassieker, die sinds 1962 op de wielerkalender staat, wordt jaarlijks op 1 mei verreden. De wedstrijd kent een onrustige geschiedenis. Jaarlijks vond deze wedstrijd plaats met het Kampioenschap van Zurich. De UCI wilde beide wielerfestijnen verplaatsen naar het najaar, maar dat wilde de organisatie niet. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd niet in de WorldTour werd opgenomen. Vorig jaar werd alsnog besloten om Rund um den Finanzplatz op te waarderen naar het hoogste niveau. Wegens terreurdreiging werd in 2015 besloten om de wedstrijd af te gelasten. Op de lijst van winnaars prijken vier Nederlanders: Eddy Beugels (1968), Roy Schuiten (1975), Gerrie Knetemann (1977) en Karsten Kroon (2004 en 2008). Kristoff is samen met Erik Zabel recordhouder met drie overwinningen.
Laatste winnaars
2017: Alexander Kristoff
2016: Alexander Kristoff
2015: niet verreden
2014: Alexander Kristoff
2013: Simon Spilak
2012: Moreno Moser
2011: John Degenkolb
2010: Fabian Wegmann
Parcours
De wedstrijd brengt de renners van Eschborn naar Frankfurt over 211 kilometer. Onderweg moeten de Feldberg, Billtahlhöhe en Mammolshein worden beklommen. De laatste vijftien kilometer zijn volledig vlak.
Favorieten
Gezien het parcours en de laatste winnaars, zullen met name klassieke renners zich laten zien op de dag van de Arbeid. Natuurlijk is oud-winnaar Alexander Kristoff, die de laatste drie edities won, de uitgesproken favoriet. De Noor van UAE-Team Emirates pakte dit jaar pas één zege, maar reed al negen keer naar een top tien-klassering waarbij zijn vierde plek in Milaan-Sanremo er bovenuit springt.
Tony Gallopin, die in twee Franse voorjaarsrondes sterk reed, lijkt een van de outsiders te zijn. De Fransman heeft in de grote voorjaarsklassiekers geen rol van betekenis kunnen spelen, maar desondanks moet je de renner AG2R niet uitsluiten. Ploeggenoot en Belgisch Kampioen Oliver Naesen, die vierde werd in de E3-prijs, zesde in Gent-Wevelgem, elfde in de Ronde en twaalfde in Roubaix, lijkt steeds te kort te komen om mee te doen om de overwinning. Kan hij deze lijn in Duitsland doorbreken en juichend over de streep komen?
Sprinters lijken, gezien het palmares, altijd een kans te hebben. André Greipel doet op het laatste moment niet mee, maar Fernando Gaviria moet zeker worden opgeschreven. De Colombiaan begon ijzersterk aan het seizoen en pakte al vier overwinningen. Na het uitvallen in de Tirreno-Adriatico lijkt het weer even zoeken naar zijn vorm, maar wellicht dat hij kan verrassen. Michael Matthews staat ook op de startlijst, maar hij gaf vrijdag op in de Ronde van Romandië wegens vermoeidheid. Een zevende plek in Milaan-Sanremo en een vijfde plaats in de Waalse Pijl geven aan dat de Australiër zijn wedstrijden uitkiest. Maar is hij op tijd hersteld en fit voor deze wedstrijd? Team Sunweb heeft anders met Max Walscheid en Phil Bauhaus twee rappe mannen en met Edward Theuns een man met inhoud.
Maar er zijn meer kapers op de kust. Sam Bennett zal namens BORA-hansgrohe zijn Giro-vorm willen testen en krijgt Pascal Ackermann mee. De Duitser was in de Ronde van Romandië succesvol met zijn eerste profzege. Marcel Kittel laat zich bij Katusha weer eens zien. Voor Nederland staan er ook twee mannen aan de start die even genoemd mogen worden. Allereerst Fabio Jakobsen. De rijzende ster van Quick-Step Floors won al Nokere Koerse en de Scheldeprijs en werd vierde in Dwars door Vlaanderen. Zou hij weer kunnen stunten? Moreno Hofland, de sprinter van Lotto-Soudal, is altijd een gevaarlijke kandidaat om rekening mee te houden.
TV
De wedstrijd is te volgen via Ziggo Sport en de Eurosport Player.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading