Na al het klimgeweld kunnen de sprinters weer even opgelucht adem halen. Een zo goed als vlakke etappe staat er vrijdag op het programma. Een rit van 159 kilometer langs de Tyrreense Zee tussen Pizzo en Praia a Mare. In de Leiderstrui blikt uiteraard ook vooruit op deze etappe.
Historie
Twee jaar geleden eindigde er ook al eens een Giro-etappe in Praia a Mare. Toen waren er beduidend meer heuvels in het parcours te vinden. Dat valt ook terug te zien in de uitslag. Diego Ulissi rondde een solo winnend af en zag een paar seconden achter hem Tom Dumoulin en Steven Kruijswijk de bonificatieseconden pakken na een late uitval.
Parcours
De etappe is zo goed als vlak. Er zijn geen gecategoriseerde klimmen in het parcours opgenomen. Op twintig kilometer van de streep loopt de weg nog wel ietwat omhoog voor vier kilometer lang, maar met een gemiddeld stijgingspercentage van 3,5% procent moet dat geen enkel probleem veroorzaken voor de sprinters. Omdat de rit op zeeniveau eindigt, zal er in de slotfase ook een stuk vals plat naar beneden zijn. Van kilometer negen voor het einde tot kilometer vier voor het einde daalt het peloton 150 hoogtemeters. Het tempo zal dus weer zeer hoog liggen in de slotfase.
De slotfase van de etappe is redelijk rechttoe rechtaan. In de laatste vier kilometer liggen slechts twee bochten. Allebei rond het punt waar nog twee kilometer te rijden is. Daar liggen twee haakse bochten. De laatste 1800 meter is het vol gas naar de meet. Aangezien de hele etappe voert langs de Tyrreense Zee, die deel uit maakt van de Middellandse Zee, moet er rekening worden gehouden met de wind, die deze etappe zomaar op z’n kop zou kunnen zetten.
Favorieten
Dat Elia Viviani de topfavoriet is voor een vlakke etappe in deze Giro mag geen verrassing meer heten. De Italiaan won de tweede en derde etappe en zal ook hier weer toe willen slaan. Jakub Mareczko werd tot nu toe een keer tweede en een keer vierde. De vraag is wel hoeveel pijn de bergen Mareczko, die zeker niet bekend staat als een van de goed klimmende sprinters, gaan doen. Een andere man met twee top vijf noteringen is Sacha Modolo, maar ook hij zal toch alleen de hoogste trede van het podium ambiëren.
Danny van Poppel viel in de eerste sprintkans in de tweede etappe helemaal stil. In de derde etappe boekte hij wat progressie door als vijfde te eindigen. Kan de Nederlander er nog een schepje bovenop doen? Sam Bennett eindigde twee keer als derde in de sprintetappes en kwam ook in de vierde etappe, gewonnen door Tim Wellens, sterk voor de dag. Bennett mag overigens blij zijn dat hij nog in koers is nadat hij in de derde etappe Viviani bijna de hekken in werkte.
Andere mannen die zich in de sprint zullen willen mengen zijn Niccolo Bonifazio, Ryan Gibbons, Manuel Beletti en Kristian Sbaragli.
TV
Eurosport begint om 13.00 uur met de live-uitzending. Op de Eurosport Player is er al vanaf 12.30 uur beeld. De aankomst wordt verwacht rond kwart over vijf.