De overeenkomsten zijn daar: Quinn Simmons werd in Yorkshire de opvolger van Remco Evenepoel als junioren-wereldkampioen en maakt direct de overstap naar het profpeloton door de beloften over te slaan. In het tenue van Trek-Segafredo gaat de pas 18-jarige Amerikaan volgend jaar veel voorjaarskoersen rijden.
De zelfverzekerdheid en bravoure is zowel bij Evenepoel als Simmons aanwezig. De Amerikaan rept al voluit over het klassieke voorjaar, voordat hij ook maar één kilometer als full time wielerprof heeft gereden. 'Ik wil er in de finale van Parijs-Roubaix bijzijn om Jasper Stuyven en Mads Pedersen te ondersteunen', vertelt hij aan
VeloNews. Behalve de Ronde van Vlaanderen zal Simmons in nagenoeg elke Vlaamse voorjaarswedstrijd aan de start staan, en ook Strade Bianche staat op de planning.
Wel is Simmons van mening dat hij nog wat kan opsteken voordat hij zelf kan scoren. 'Ik zal nog wat ervaring moeten opdoen in dat soort koersen. Hoe je zes uur energie moet sparen bijvoorbeeld.' De Amerikaan hoopt na het voorjaar op een ticket voor de Olympische Spelen. 'Ik moet bewijzen dat ik daar thuishoor, het past perfect in mijn schema.' (foto: Sirotti)