Team Sky komt in de zoektocht naar een nieuwe sponsor mogelijk uit bij het pro-continentale Israël Cycling Academy. In gesprek met VeloNews erkent de ploeg dat er gesprekken zijn om in 2020 te fuseren met een WorldTour-team. Sylvan Adams, de eigenaar van Israël Cycling Academy met een flinke portemonnee in zijn binnenzak, wil dolgraag in 2020 met zijn ploeg naar de Tour de France. Eén van de opties om dat voor elkaar te krijgen, is een fusie. 'Er wordt op verschillende fronten gesproken, meer meer dan één WorldTour-ploeg. Ik kan niet te veel prijsgeven en ik heb geen bevestigingen, maar het staat bij ons op de radar.'
Een samenwerking met een bestaande WorldTour-ploeg, die daardoor een zakcentje extra te besteden heeft of in het geval van
Team Sky gered is van de ondergang, zou kunnen lijken op de overname van BMC door het Poolse CCC. Ook die ploeg reed op continentaal niveau onder de naam CCC-Sprandi Polkowice, maar debuteert in 2019 als CCC Team in de WorldTour.
'Laten we zeggen dat we op de hoogte zijn van wat er op de markt gebeurt', vervolgt Adams op geheimzinnige toon. 'We hebben verschillende gesprekken gehad met ploegen en dit is een mogelijke route voor ons om in de WorldTour te belanden. Onze ambitie is de Tour in 2020 en een mogelijke fusie met een WorldTour-team zou interessant zijn. We houden onze ogen open. Ik hoop dat Sky blijft bestaan in welke vorm dan ook, omdat het één van de belangrijkste ploegen in het peloton is.' (foto:
Team Sky)