Steve Morabito heeft woensdag de tweede etappe van de Touw Down Under uitgereden nadat hij na een val zijn schouder uit de kom had. De Zwitser van FDJ hoopt donderdag op te stappen in de derde etappe.
27 kilometer voor de finish ging Morabito tegen de grond en hij greep meteen naar zijn schouder. Na wat voelen en drukken, is op de beelden te zien dat hij zijn schouder weer op zijn plek krijgt. Hij stapt vervolgens weer op en rijdt uiteindelijk de etappe uit. Op bijna een kwartier van winnaar Caleb Ewan komt hij binnen.
Het is niet voor het eerst dat Morabito een schouder uit de kom heeft. CyclingTips meldt dat het al de tweede of derde keer in zijn carrière het geval is. Of Morabito donderdag verder kan rijden in de Tour Down Under, dat moeten tests in het hotel uitwijzen. Zelf hoopt hij van wel. 'Het was heel pijnlijk, maar toen de schouder weer in de kom zat, was het oké. Ik hoop dat ik morgen kan starten.'
Het is voor FDJ een nieuwe tegenslag, nadat het
Daniel Hoelgaard na de eerste etappe al kwijtraakte. De Noor smakte in de sprint tegen het asfalt en kwam er wonderwel zonder breuken vanaf. Morabito is in Australië de knecht van Georg Preidler, op wie FDJ hoopt in het eindklassement.
Update - 23.40 uur
Steve Morabito gaat in de derde etappe van de Tour Down Under niet van start, zo meldt zijn ploeg FDJ. De renner heeft te veel last van zijn schouder, die tijdens de tweede etappe na een val uit de kom schoot. FDJ, dat eerder al Daniel Hoelgaard kwijt raakte, start zodoende met nog maar vier renners.
Bekijk hier beelden: