De ritzege van Tim Wellens in de vierde etappe van de BinckBank Tour was minder vanzelfsprekend als dat die eruit zag. De kopman van Lotto Soudal vertelt in Het Nieuwsblad dat hij de hele dag met Bjorg Lambrecht in het hoofd rond reed.
'Je zit er constant mee in je hoofd, wordt er dagelijks mee geconfronteerd. Het was hectisch: zondag gingen we hem groeten, dinsdag was er de begrafenis en woensdag reden we door zijn dorp. Ook de komende dagen zullen we er aan blijven denken. Eerlijk: je knijpt vlugger de remmen dicht, want je staat stil bij de gevolgen', zo vertelt Wellens.
Toch weerhield het hem er niet van om in de vierde etappe alles te geven. Mede door de steun van Lambrechts ouders probeert Lotto Soudal er het beste van te maken in de BinckBank Tour. 'We hebben lang gepraat met de traumapsycholoog. Een rouwproces kost krachten en het is niet dat je daar echt kracht uit put. Maar er was toch die extra wil om mij te tonen voor Bjorg. Vandaag was ook geen supergevaarlijke rit, zoals de voorbije dagen. Iedereen rijdt met Bjorg in gedachten en zoiets frustreert bepaalde renners. Ik neem ook niet graag risico’s, maar dat hoort helaas bij de koers.' (foto: Sirotti)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties