Floyd Landis heeft respect voor de manier waarop Chris Froome de Giro won. De Brit ging in de negentiende etappe tachtig kilometer solo en reed minuten voorsprong bij elkaar. Hoewel Landis hem niet vertrouwt, denkt hij dat zulke aanvallen goed zijn voor de sport.
'Ik zit waarschijnlijk in een wat andere positie dan veel fans, omdat ik het allemaal heb meegemaakt, maar ik denk dit juist goed is voor het wielrennen', stelt Landis in een podcast van Cycling Tips. 'Mensen houden er van als renners risico's nemen en hij won. We weten dat hij zes maanden geleden positief heeft getest en we kennen de feiten, maar het zorgt wel voor opwinding.'
Landis weet waar hij over praat, want in 2006 deed hij in de Tour hetzelfde. In etappe 16 verloor de Amerikaan toen minuten, om vervolgens in etappe 17 na een lange solo over vijf cols vijf minuten terug te pakken. Het vergelijk met Froome werd openlijk gemaakt door George Bennett met zijn 'He did a Landis'-opmerking. 'Ik weet niet precies wat hij ermee bedoelde. Ik kan me niet voorstellen dat hij bedoelde dat Froome doping gebruikt. Zo'n aanval komt gewoon niet vaak voor in het wielrennen, omdat er veel factoren moeten meewerken om zoiets te laten slagen. En dan bedoel ik niet per se het gebruiken van doping', aldus Landis over die uitspraak.
De oud-renner denkt ook dat de prestatie van Froome wat wordt overdreven, omdat de Giro-winnaar wist wat hij deed. 'Ik had bij mijn aanval niet verwacht dat het zou werken, maar Froome heeft meer ervaring. Hij wist tegen wie hij het opnam en hij wist dat er geen ploeg zou zijn die hem kon achtervolgen. Uiteindelijk plan je iets onverwachts, waarvan je hoopt dat niemand het ziet aankomen en waarvan iedereen denkt dat je het toch niet gaat halen. Dat was de hoop, maar voor mij werkte het. Het peloton reageerde zoals de renners achter Froome reageerden; daarom wilde ik het ook proberen. Ik wilde de wedstrijd winnen en hoefde niet alleen een paar plekjes op te schuiven. Froome won de Tour al vier keer, hij hoefde geen vijfde plek in de Giro. Een renner met zo'n mindset probeert iets.' (foto: Eurosport)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties