Spratt wint derde etappe WTDU en stelt eindzege veilig

Vrouwenwielrennen
zaterdag, 13 januari 2018 om 9:21
logo idltjpg
Amanda Spratt heeft de derde etappe van de Women’s Tour Down Under én de eindzege op haar naam geschreven. Met nog één etappe naar Adelaide te gaan kan de renster van Mitchelton-Scott haar leiderstrui niet meer kwijtraken. Het wordt voor Spratt de tweede eindzege in de Women's Tour Down Under op rij.
In een epische waaieretappe maakte Spratt zich samen met Louise Stephens los van het peloton in de jacht naar Linda Vullumsen. Zij werd later gelost door het tweetal, dat samen bleef tot de slotklim. Met stukken van twaalf procent was het een pittige klim, die Spratt het beste verteerde.
De Australische reed Stephens op 7 seconden, terwijl een minuut daarachter pas Grace Brown over de streep kwam. Annemiek van Vleuten finishte als twaalfde en ook Anouska Koster reed de top twintig van de etappe binnen. (Foto: Instagram Amanda Spratt)
Uitslag Etappe 3:
1. Amanda Spratt
2. Lauren Stephens
3. Grace Brown
4. Katrin Garfoot
5. Lucy Kennedy
Algemeen klassement:
1. Amanda Spratt
2. Lauren Stephens +29
3. Katrin Garfoot +1:30
4. Lucy Kennedy + 1:36
5. Grace Brown +1:54
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading