Duel van de Week: Wint de verslagen Valverde op zijn terrein wel van Kwiatkowski?

Vuelta a España
vrijdag, 24 augustus 2018 om 20:02
logo idltjpg
In het wielrennen worden heel wat duels uitgevochten, zonder dat we ons daar altijd van bewust zijn. In de Leiderstrui legt wekelijks de meest boeiende strijd onder de loep. Deze week: Michal Kwiatkowski versus Alejandro Valverde.
Als het om aankomsten heuvelop ging, dan was Alejandro Valverde jarenlang de te kloppen man. Sinds dit jaar lijkt hij zijn troon te moeten afstaan aan Julien Alaphilippe. Dat is geen schande, want het Franse supertalent klopte al een tijdje op de deur. Maar is de Spanjaard alleen onttroond of moet hij er meer en meer aan zich voorbij laten gaan? De Vuelta is wat dat betreft een mooie uitdaging voor de routinier, die in de tweede etappe direct een parcours op zijn maat vindt.
NB. Bij beiden in Top10 wordt er gekeken naar wie er beter eindigde in koersen dat beide renners in de Top10 finishten.
In de laatste kilometer loopt het aardig bergop. Er zit een kilometer aan zes procent bij, alvorens het afvlakt naar drie tot vier procent. Op dat terrein zal Michal Kwiatkowski zich ongetwijfeld ook melden. Normaliter staat de Pool na de proloog tussen de allerbesten en wil hij in de tweede rit de leiderstrui grijpen, dan wel verstevigen.
De Sky-coureur is misschien wel bezig aan zijn meest constante seizoen tot dusver. Buiten de heuvelklassiekers komt hij het hele jaar al sterk voor de dag. Hij won in de Algarve en de Tirreno, schreef ook nog de proloog van de Dauphiné op zijn naam, alvorens hij Pools kampioen werd en een groot aandeel had in de Tour-zege van Geraint Thomas. Kers op de taart (tot nu toe) was de Ronde van Polen, waarin hij twee etappes plus het eindklassement won. De laatste anderhalve kilometer van die tweede ritwinst, lijkt wat hellingsgraad betreft veel op die van de aankomst van zondag.
Hoewel Valverde in zijn klassiekers geklopt werd, kent hij toch een seizoen dat niet heel veel onder doet voor dat van Kwiatkowski. De Movistar-kopman werkte na zijn val in de Tour de France van vorig jaar heel hard om terug te keren en kwam ook geweldig terug. Zijn eerste vier rittenkoersen (met daarbij Abu Dhabi en Catalonië) won hij allemaal. Tijdens de Tour van dit jaar bleek toch, dat zelfs hij niet op deze leeftijd (38) ongestraft een heel jaar top kan zijn.
Hoewel Kwiatkowski qua het aantal overwinningen nog niet in de schaduw mag staan van Valverde, heeft hij wel een paar overwinningen op zijn palmares die bij El Imbatido ontbreken. En dat is niet omdat Valverde daar nooit heeft geprobeerd te winnen. Alleen het WK en de Amstel Gold Race waren nog nooit aan hem besteed. Wat betreft het WK is het deze zomer misschien wel de allerlaatste echte kans voor de niet jonger wordende Valverde. Om met vertrouwen daar te kunnen starten, zal een zege op zijn terrein hem goed uitkomen.
Door: Kasper Hermans
Twitter: @Kzzas
Email: [email protected]
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading