Chaves eindelijk weer fit: 'Ik ben echt door een vreselijke periode gegaan'

Algemeen nieuws
zaterdag, 09 februari 2019 om 8:08
logo idltjpg
Bijna acht maanden. Zoveel tijd zat er tussen de laatste wedstrijd van Esteban Chaves en de tijdrit in de Ronde van Valencia. Na een grote deceptie in de Giro d’Italia was zijn 2018-seizoen voorbij dankzij meerdere virussen en de Ziekte van Pfeiffer.
‘Het is geweldig om terug te zijn, om weer met vrienden in het team te zitten en weer te koersen’, zegt Chaves bij Cyclingnews na afloop van de tijdrit waarin hij 36e werd. ‘Maar het is nu anders. Alles voelt als een overwinning na wat er met me gebeurd is.’
‘Ik ben enorm blij dat ik terug ben’, zegt Chaves, die ook erkent dat hij zijn leven als topsporter meer is gaan waarderen. ‘Ik voel me er emotioneel onder. Nerveus en bang ook, maar dat is normaal. Het belangrijkste is dat we er van genieten.’ Chaves koerst na een trainingskamp weer in de Ruta del Sol. ‘Daarna zien we wel verder.’

Chaves: 'Ik heb me nog nooit zo slecht gevoeld'

Tegenover AS wijdt hij verder uit over zijn virus en ademhalingsproblemen, die hem sinds de Giro van 2018 parten speelden. 'Ik wist niet wat er mis was, maar had geen kracht in de benen. Ik ben echt door een vreselijke periode gegaan. Toen ik voor het eerst weer op de fiets reed na een rustperiode, ontbrak alle kracht. Ik voelde me slecht, zo had ik me nog nooit gevoeld. Er is geen kalender voor 2019, we moeten zien hoe het lichaam reageert.' (Foto: Instagram Esteban Chaves)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading