Team BMC Racing schreef de ploegentijdrit van de Ronde van Zwitserland op hun naam. Richie Porte van BMC was bijzonder tevreden met de teamprestatie. ‘Dit is een geweldige manier om de race te beginnen. Ik denk dat Stefan Küng ongelooflijk goed was. Hij deed het merendeel van het werk en we hebben nu een mooie voorsprong op GC. Ik was een beetje moe in deze race, maar ik kijk uit naar de berg etappes’, zegt de Australiër in gesprek met Cyclingnews.
Porte was sowieso al in de wolken want vorige week werd hij voor het eerst vader. ‘Dat was het meest ongelooflijke. Het klinkt cliché, maar je relativeert echt dingen als je een baby krijgt.’
Tour de France
Ondanks zijn kindje weet Porte heel goed dat de Tour de France om de hoek ligt. Hij en zijn teamgenoten keken de Dauphine-etappe van zaterdag in de teambus voordat ze hun eigen ploegentijdrit in Zwitserland begonnen. De Australiër weet dat een aantal rivalen die deelnemen aan de Tour de France op het juiste moment hun vorm beginnen te vinden.
‘Jongens als Geraint Thomas doen het goed, Vincenzo Nibali is waar hij moet zijn en is beter dan de afgelopen Dauphine-rondes. En hier in Zwitserland zijn ook sterke jongens, zoals Nairo Quintana en Simon Silak. Het zal hard werken zijn (in de Tour, red.). (Foto: Videostill)