Sanchez toont zijn klasse en wint tweede etappe Zwitserland

Algemeen nieuws
zondag, 16 juni 2019 om 17:31
Sirotti LL Sanchezjpg
Luis Leon Sanchez heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 35-jarige Spanjaard kwam in een intensieve etappe met een hoog tempo als eerste aan in Langnau. Hij wist onder andere Peter Sagan en Kasper Asgreen achter zich te houden. Asgreen reed wel Rohan Dennis uit de leiderstrui.
De etappe begon in een hoog tempo en dat leidde pas na tien minuten tot een eerste aanval. Guillaume Van Keirsbulck (CCC), Fabien Grellier (Total Direct Energie), Claudio Imhof (Swiss Cycling) en Gavin Mannion (Rally UHC) ontsnapte uit het peloton. Zij pakten een minuut winst op het peloton.
Op de eerste (van de drie) beklimming van de helling van de Schallenberg pakte Grellier de punten. In de daarop volgende (steile) afdaling pakte Imhof de tussensprint.

Solo-aanval bezorgt Imhof bergtrui

De hitte in de zonovergoten tweede etappe zorgde ervoor dat de renners ietwat moesten temporiseren. Daar had Imhof geen boodschap aan, want de Zwitser sprintte weg bij de kopgroep en greep met nog zo’n 100 kilometer te gaan in zijn eentje de koppositie. De andere drie, Van Keirsbulck, Grellier en Mannion zijn dan bijgehaald door het peloton.
Door de solo-aanval van Imhof pakte hij ook de punten op de tweede beklimming van de Schallenberg, waardoor de bergtrui al in zijn bezit is. Vlak daarna lost Imhof en werd hij opgeslokt in het peloton.
Bij de derde en laatste beklimming van de Schallenberg ontpopte zich weer een kopgroepje met onder andere Omar Fraile, geletruidrager Rohan Dennis en Kasper Asgreen. Bij de beklimming toonde Fraile zich verreweg de sterkste, maar werd hij op de Chuderhüsi weer bijgehaald door de kopgroep onder aanvoering van Asgreen.

Sanchez gluipt naar de winst

Asgreen reed virtueel in de leiderstrui, maar had de hete adem van Peter Sagan en Michael Matthews in zijn nek. Ook Luis Leon Sanchez en Tiesj Benoot bemoeiden zich nadrukkelijk, waarbij Sanchez (met nog vijf kilometer te gaan) een gaatje van een halve minuut wist te slaan. Vervolgens kwam de etappezege niet meer in gevaar voor de ervaren Spanjaard. (Foto: Sirotti)

Uitslag etappe 2 Ronde van Zwitserland:

1. Luis Leon Sanchez +4:01:21
2. Peter Sagan +0:06
3. Matteo Trentin ,,
4. Kasper Asgreen ,,
5. Greg van Avermaet ,,
6. Michael Matthews ,,
7. Omar Fraile ,,
8. Sven Erik Bystrøm ,,
9. Nathan Haas ,,
10. Ben Swift ,,
17. Egan Bernal ,,
19. Koen Bouwman ,,

Klassement na etappe 2 Ronde van Zwitserland:

1. Kasper Asgreen +4:12:16
2. Peter Sagan ,,
3. Rohan Dennis +0:01
4. Michael Matthews ,,
5. Stefan Küng +0:10
6. Matteo Trentin +0:17
7. Geraint Thomas +0:18
8. Luis Leon Sanchez +0:19
9. Winner Anacona ,,
10. Patrick Konrad +0:20
13. Egan Bernal +0:24
25. Greg van Avermaet +0:38
33. Koen Bouwman +0:47
52. Wilco Kelderman +1:29
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading