Dumoulin pakt roze op 'interval'-parcours: 'Heb talent voor goed zijn op het juiste moment'

Giro d'Italia
vrijdag, 04 mei 2018 om 17:48
logo idltjpg
Tom Dumoulin pakte voor het derde jaar op rij de roze trui op de eerste dag van de Giro. Op een lastig parcours in Jeruzalem zette hij de concurrentie opzij, om zijn roze trui van vorig jaar een mooi vervolg te geven.
‘Ik hoorde pas na de finish dat ik gewonnen had’, zegt Dumoulin tegen de NOS. ‘Ik voel me al twee weken goed. Blijkbaar heb ik er talent voor om op het juiste moment goed te zijn. Het was voor mij een perfect parcours, maar alles moest goed zijn. Het was niet de fijnste afstand, supertechnisch. Het is eigenlijk constant interval en dat kan ik veel beter dan een vlakke tijdrit’, doelt de roze trui-drager op het heuvelachtige parcours.
Eerder op de dag werd al duidelijk dat het linke soep was, door de val van Chris Froome. ‘Het bewees mijn vermoeden dat het gevaarlijk was. Ik wist dat ik goed op moest letten, maar ik wist ook dat ik dit heel goed kan.’ De voorsprong op Froome is inmiddels 37 seconden. ‘Dat moet-ie nog maar goed maken’, lacht Dumoulin. ‘Dit is een mooi verschil natuurlijk, een lekker begin.’ (Foto: Team Sunweb)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading