Steven Kruijswijk vertelde al dat hij zo goed mogelijk door de eerste week wil rollen, maar in het Algemeen Dagblad neemt hij dat ook weer niet te letterlijk. De Nederlander lag er al weleens bij als er renners onderuit gingen en dus moet hij scherp zijn. Over de rolverdeling binnen de ploeg is duidelijk gesproken. Kruijswijk is de kopman, Primoz Roglic niet. 'Dan wordt het heel moeilijk en krijg je te veel belangen in de ploeg. Dat is niet de insteek en moet van tevoren ook duidelijk zijn. Kijk, na Primoz’ resultaten dit voorjaar hadden ze makkelijk kunnen zeggen: we gaan het proberen. Maar ik denk dat ze bij de ploeg ook een heel duidelijk plan met hem hebben. Eerst rittenkoersen van een week, dit jaar in de Tour etappes proberen te winnen en volgend jaar zal hij wel voor een klassement gaan. Dat houdt ook de rust in de ploeg.'
'Er komen valpartijen. Massasprints. En iedereen wil op de eerste rij rijden. De eerste drie dagen zijn gewoon ruk', vervolgt hij op duidelijke toon. 'Ik wil mezelf en de ploeg ook niet opbranden in die eerste week. Ik moet er op de sleutelmomenten zijn. Die kasseienrit, dat is gewoon van begin tot het einde volle focus erop. De hele dag duwen en naar voren rijden. De vorige kasseienritten in de Tour heb ik ook gereden en ik kan aardig uit de voeten op die stroken, hoor. Dat zal het probleem echt niet zijn. Maar je kunt er wel heel hard overheen rijden, als je er pas als honderdste op draait, dan heeft het geen zin.' (foto: social media Kruijswijk)
Schrijf je nu in bij Ploegleider, stel jouw wielerploeg samen voor de Tour de France en win in onze Subleague het shirt van Team Sunweb!