Oomen wordt 'beetje moe' van vragen over toekomst: 'Weet ik veel wat dit belooft'

Nederlanders
woensdag, 30 mei 2018 om 12:28BN/De Stem
logo idltjpg
Sam Oomen heeft geen idee waar zijn top ligt in het wielrennen, zo vertelt hij in BN/De Stem. Met een negende plaats en rol als knecht van Tom Dumoulin maakte hij indruk in de Giro, maar hijzelf blijft nuchter.
Oomen, die na een vertraging van zes uur op het vliegveld van Rome terugkeerde naar huis, doet zijn verhaal in 'zijn' Tilburg. 'Ik heb mijn woordje genoeg kunnen doen. Ik word ook een beetje moe van al die mensen die me nu me vragen wat de volgende stap in mijn carrière kan zijn nu ik negende ben geëindigd. Weet ik veel wat dit belooft. Ik doe mijn best, ik heb veel voor Tom kunnen doen en ben steeds wat gestegen in het klassement. Dat is het. Verder kan ik er weinig van zeggen. Behalve dat ik de Tour niet zal rijden. Het blijft dit jaar bij deze ene grote ronde', zo klinkt het.
Oomen vraagt zich ook af of hij de rol van kopman wel zo leuk vindt. Die van knecht paste hem in de Giro goed. 'Zo lang mogelijk bij Tom blijven en in de bergen proberen het peloton netjes te dunnen. Als mijn job erop zat, mocht ik doorrijden voor mijn eigen klassement. Op de Gran Sasso moest ik al snel lossen. Toen ben ik verder gegaan in mijn eigen tempo. Ik kwam terecht in een groepje met Chris Froome en Fabio Aru. Die reden niet te rap voor mij en zo kon ik mooi proberen nog een beetje als stoorzender te fungeren.' (foto: Team Sunweb)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading