'Niet helemaal netjes' tegen 'dat is koers': Van Alphen en Vas belandden in Heusden-Zolder in klein akkefietje

Veldrijden
dinsdag, 23 december 2025 om 16:50
vas-van-alphen-van-der-heijden
De Superprestige van Heusden-Zolder leverde dinsdag een ongekend spektakel op. Bij de mannen versloeg Tibor Del Grosso Wout van Aert in een millimetersprint, terwijl eerder op de middag Amandine Fouquenet haar eerste grote vis wist te vangen. In de vrouwencross was er echter meer aan de hand, daar Aniek van Alphen en Blanka Vas in een fel duel waren beland voor de tweede plaats.
We zagen ze al eerder even praten op start-finish, maar in de slotronde zagen we de Nederlandse en de Hongaarse zelfs schouder tegen schouder een bocht in gaan. Ook Inge van der Heijden zat daarbij, en de Europees kampioene werd door het gedrang naar buiten gedrukt. Daardoor kon zij niet meer meedoen voor plek twee en drie.
'We waren echt een beetje tegen elkaar aan het rijden', zei Van Alphen dan ook na afloop bij Telenet Play Sports. 'Het is een supersnel parcours en iedereen kan hard rijden. Dan komt het net op die laatste beetjes aan. Die bocht na de tweede keer materiaalpost vond ik niet helemaal netjes', was de Nederlandse eerlijk.
Lees verder onder de video!

Van Alphen zag dat Van der Heijden de klos was: 'Dat is niet leuk op deze manier'

Zoals gezegd kon Van der Heijden daardoor niet meer meedoen voor het podium. 'Een van ons drie ging daar de dupe van zijn. Nu was het Inge. Dat is niet leuk op deze manier', concludeerde Van Alphen. De Nederlandse werd uiteindelijk nog voorbij gestoken door Vas, waardoor Van Alphen genoegen moest nemen met plek drie.
We zagen eerder in de cross ook al een gesprek tussen Vas en Van Alphen. Waar ging dat precies over? 'Op het moment dat Fouquenet wegrijdt, zat ik op een klein gaatje. Inge wilde wel doorrijden, maar toen ze zag dat ik op het wiel zat, hield ze ook haar benen stil. Blanka keek naar ons en vroeg: waarom rijden jullie niet?', legt de Nederlandse uit.
De nummer drie van de daguitslag begrijpt de beslissing van Van der Heijden. 'Wij rijden natuurlijk ook voor een klassement. Zo wordt het meer een tactisch spel met het klassement in het achterhoofd.' Van Alphen is nu met 62 punten gedeeld koploper van het Superprestigeklassement.
Lees verder onder de foto!
Aniek van Alphen 3

Vas noemt het 'een normaal gevecht voor een bocht'

Een verhaal heeft altijd twee kanten en dus deed Vas ook haar verhaal. Desgevraagd gaf ze haar mening. 'Dat is koers. Je zag op tv dat het een bocht was waar we naast elkaar zaten. Inge was daar, Aniek reed in het midden. Het was een normaal gevecht voor een bocht. Dat komt voor in de sport.'
'Het is jammer voor Inge', ging de Hongaarse verder in het flash interview. 'Niemand wilde remmen, maar zo is het nu eenmaal.' Vas had zich daarvoor ietwat verbaasd over Van der Heijden, toen Fouquenet wegreed. 'Ik zag toen Inge komen, dus ik dacht dat ze zou gaan rijden. Maar ze stopte zodra ze op kop reed. Dat was een supervreemd moment. Toen zei ik: ik ga ook niets doen, want ik zit ook op de limiet. Meer was het niet.'
Vas was in ieder geval tevreden met haar tweede plek. 'Ik ben superblij. Na mijn trouwfeest was het een moeilijke periode rond de Koppenbergcross. De voorbereiding was niet al te best. We hebben toen beslist om enkele weekends te skippen en me deftig voor te bereiden. Dat is goed uitgepakt, zien we nu.'
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading