Fem van Empel ging zaterdag als drievoudig winnares vol goede moed van start in de Koppenbergcross, maar zag haar wedstrijd al na een halve ronde eindigen. De Nederlandse reed bij de eerste de beste mogelijkheid de materiaalpost in, stapte hoofdschuddend af en verdween van het decor. Ze bleek ziek, waardoor ze ook niet deel kon nemen aan de cross in Lokeren op zondag. Maar de gevolgen zijn nog veel groter.
Voorafgaand aan de veldrit liet Van Empel nog weten dat ze heel erg uitkeek naar de cross op de Bult van Melden, die ze de laatste drie keer wist te winnen. 'Voor mij is het de mooiste cross van het jaar, ook met regen', liet ze - nochtans fris ogend - weten voor aanvang van de wedstrijd.
Eenmaal het startschot klonk, reed Van Empel ook van voren. Na enkele minuten zakte ze echter terug en besloot ze de strijd te staken. 'Ik voel me niet goed', zei ze in tranen tegen haar entourage.
Lees verder onder de foto!
Van Empel moest ook Overijse al skippen
Ploegleider Jan Boven deed Van Empel een dikke jas aan en samen daalden ze de Koppenberg af richting de bus van Visma | Lease a Bike. Afgelopen zondag moest Van Empel ook al verstek laten gaan voor de cross in Overijse met ziekteverschijnselen.
Normaliter stond ze er ook op voor de volgende manche van de X2O Trofee, zondag in Lokeren. Of ze daar aan de start zal staan, was niet zeker. Na haar abandon kwam Visma | Lease a Bike met een verklaring voor het afstappen van de drievoudig wereldkampioene. Ze bleek ziek te zijn, en besloot al vlug dat ze niet fit genoeg was om door te rijden.
De ziekte hing al langer rond bij Van Empel. 'Jammer genoeg was Fem genoodzaakt af te stappen in de Koppenbergcross', zo liet men weten. 'Nadat ze ziek was vorig week, voelt ze zich nog steeds niet goed. De teamleiding en medische staf zullen de situatie beoordelen voordat ze terugkeert in het veld.
Lees verder onder de Tweet!
Na Lokeren moet Van Empel ook afzeggen voor het EK
Op de zondagochtend kwam dan ook het - misschien wel te verwachten - treurige nieuws over de cross in Lokeren. 'Fem van Empel zal niet starten in de Rapencross van Lokeren vandaag', meldde Visma | Lease a Bike. 'Ze is nog steeds herstellende en zal de tijd nemen om terug te keren in de cross.' Of het EK in Middelkerke van volgende week in gevaar komt, was op dat moment onduidelijk.
Die duidelijkheid kwam halverwege de week. Het noodlot sloeg toe: Van Empel is niet fit genoeg om aan de start te staan van het EK veldrijden. 'Fem van Empel zal niet deelnemen aan het EK in Middelkerke dit weekend', zo klonk het vanuit haar ploeg. 'Ze is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen, en zal de komende dagen trainen in Spanje.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties