Voorbeschouwing etappe 1 Vuelta | Kan Van Baarle of Campenaerts Dennis aan?

Voorbeschouwingen
zaterdag, 25 augustus 2018 om 14:55
logo idltjpg
De derde grote ronde van het jaar gaat beginnen en we zijn er meer dan klaar voor. De Vuelta a España staat jaarlijks garant voor spektakel en we beginnen meteen met een mooie tijdrit in Malaga. In de Leiderstrui blikt met en voor u vooruit op deze rit.

Historie etappe 1 Vuelta:

In 2009 was het voor het laatst dat de Ronde van Spanje met een individuele tijdrit begon. De 4,8 kilometer lange rit werd verreden over het TT-circuit van Assen en werd gewonnen door Fabian Cancellara, vóór Tom Boonen en Tyler Farrar. De Nederlander Jens Mouris werd vierde. Ook in 2005 stond er een 9 kilometer lange tijdrit op het programma. Deze werd gewonnen door Denis Menchov.
In de afgelopen anderhalve decennia werd de Vuelta vooral afgetrapt met een ploegentijdrit, maar voor die tijd was de individuele tijdrit een stuk populairder om de ronde mee te starten. Zo zagen we David Millar de openingstijdrit winnen in 2001 en was Alex Zülle in 2000 de winnaar in een tijdrit die ook door Malaga ging. In 1999 veroverde Igor Gonzalez de Galdeano het rood in de proloog. Nederlander Jelle Nijdam, in de jaren ’80 en ’90 erkent rittenkaper in de Tour de France, opende in 1992 met de snelste tijd en droeg twee dagen de rode leiderstrui.

Parcours etappe 1 Vuelta:

De acht kilometer lange tijdrit begint bij het Centre Pompidou en eindigt op de Plaza de la Constitucion. Een heel technisch parcours is het niet. Halverwege de tijdrit zitten wat lastige bochtjes, maar de meeste stukken kunnen op de grote plaat. Wel begint er na 4,2 kilometer een vervelend klimmetje van een kilometer met een stijgingspercentage van 5,5%. Wie zich hier opblaast is kansloos voor een goede tijd.

Favorieten etappe 1 Vuelta:

Op papier steken er een paar heren bovenuit. Als het weer niets geks doet en ze blijven op de fiets, dan mogen we van hen het meest verwachten. Rohan Dennis is namens BMC de specialist bij uitstek. De Australiër droeg in alle grote rondes al de leiderstrui en zal dat ook in deze Vuelta weer van plan zijn.
Eigenlijk is het groepje met echte concurrenten maar klein voor Dennis. Misschien komt de rivaal wel uit de eigen ploeg, want ook Joey Rosskopf kan hard tegen de klok rijden. Europees kampioen Victor Campenaerts is een andere man die aast op het rood. De man van Lotto Soudal was er dichtbij in de Giro, kan hij nu wel toeslaan? En wat kan Jonathan Castroviejo (Team Sky), die tweede werd bij het EK Tijdrijden?
Mannen die dit seizoen al bewezen ook hard te kunnen gaan in een proloog of tijdrit zijn Alexander Edmondson (Mitchelton-Scott), Brent Bookwalter (ook BMC), Matthias Brandle (Trek Segafredo), Georg Preidler (Groupama-FDJ) en José Goncalves (Katusha). Namens Nederland zijn er twee mannen die hoog kunnen eindigen en in het geval van Dylan van Baarle (Team Sky) zelfs kunnen winnen. Wilco Kelderman is namens Team Sunweb de andere snelheidsduivel.

TV en tijden Vuelta

De rit begint pas ’s avonds, want om 17.26 rijdt de eerste renner van het startpodium. Rond 20.30 uur is de winnaar en de eerste klassementsleider bekend. Eurosport is er op televisie en op de Eurosport Player bij. Ook Sporza en de NOS doen verslag. In de Leiderstrui houdt van start tot finish een liveblog bij.
Marijn van den Berge (E-mail: [email protected] / Twitter: @Marijnvdberge97 )
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading