Pieters wint afsluitende rit OVO Energy Tour; eindklassement voor Deignan

Vrouwenwielrennen
zaterdag, 15 juni 2019 om 15:12
image 2019 06 15jpg
Amy Pieters heeft de zesde en laatste etappe van de OVO Energy Women's Tour gewonnen. De Nederlandse was ruim de snelste in de massasprint. De leidende positie van Elizabeth Deignan kwam niet meer in gevaar en zij schrijft het eindklassement op haar naam voor Katarzyna Niewiadoma.
De zesde een laatste etappe in de OVO Energy Women's Tour beloofde een spannende rit te worden. De winnares van de vijfde etappe, Deignan, ging aan de leiding van het klassement, maar wist Niewiadoma op slechts één seconde in het klassement. Met een rit van 126 kilometer en met verschillende beklimmingen voor de wielen was er nog niks beslist.

Nederlands gekleurde kopgroep

Het parcours van etappe nodigde uit tot aanvallen en deze bleven dan ook niet lang uit. Elf dames wisten zich van het peloton te af te scheiden en pakten al snel een voorsprong van een minuut. Daarbij zaten Ellen van Dijk, Janneke Ensing en Chantal Blaak. Door verschillende aanvallen in de kopgroep wisselde de samenstelling vooraan continu. Na de afdaling van de laatste en zwaarste klim van de dag bleven zeven renster vooraan over: Coryn Rivera, Leah Thomas, Hannah Barnes, Grace Brown en dus Van Dijk, Ensing en Blaak kregen niet veel meer dan anderhalve minuut voorsprong op het peloton, waar een gewapende vrede heerste.
De voorsprong verdween als sneeuw voor de zon toen het peloton volledig in gang schoot. Met nog een kleine veertig kilometer te gaan was het over voor de kopgroep. Door de snelheid in het peloton brak het peloton in tweeën. Het was niet genoeg voor een definitieve genade klap, maar met verschillende aanvallen bleef het tempo hoog liggen richting de diepe finale van de koers.

Bonusseconde voor Deignan

Deignan was bij de tweede tussensprint bij de pinken. Zij pakte een bonusseconde met een derde plaats en vergrootte daarmee haar voorsprong in het klassement naar twee seconden op Niewiadoma. Het leek erop dat een sprint in de maak was, maar daar dachten drie renster anders over. Liane Lippert, Charlotte Becker en Martina Alzini pakten een voorsprong op het peloton, maar hun aanval mocht geen stond houden. Met nog een kleine twintig kilometer te gaan was deze poging teniet gedaan door het peloton.
Na de hergroepering koos Nadia Quagliotto voor de aanval. Ze kreeg niemand met zich mee, maar wist toch dertig seconden voorsprong bij elkaar te fietsen. De reactie kwam toch uit het peloton, waar Brown nogmaals de aanval koos en op zoek ging naar Quaglioto. Met nog vijf kilometer te gaan in deze editie van de OVO Energy Women's Tour waren de twee bij elkaar en hadden ze nog een voorsprong van achttien seconden op de het peloton.

Op twee kilometer van de streep werden de twee gegrepen en kon het peloton zich opmaken voor een allesbeslissende massasprint. Hierin was het Pieters die aan het langste eind trok. Ze klopte de rest van pak met een machtige sprint.

Uitslag etappe 6 OVO Energy Women's Tour:

1. Amy Pieters
2. Leah Kirchmann "
3. Roxane Fournier
4. Demi Vollering
5. Christine Majerus
6. Sheyla Gutiérrez
7. Lisa Brennauer
8. Elizabeth Deignan
9. Marta Cavalli
10. Alexandra Manly

Eindklassement na etappe 6 OVO Energy Women's Tour:

1. Elizabeth Deignan
2. Katarzyna Niewiadoma +0.02
3. Amy Pieters +0.23
4. Christine Majerus +0.49
5. Demi Vollering +0.51
6. Leah Kirchmann +0.54
7. Elizabeth Banks +0.58
8. Leah Thomas "
9. Margorzata Jasinska +0.59
10. Elisa Longo Borghini +1.01
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading