Spratt overleeft laatste etappe Women's Tour Down Under en wint haar derde op rij

Vrouwenwielrennen
zondag, 13 januari 2019 om 8:29
logo idltjpg
De laatste etappe van de Women's Tour Down Under is vannacht verreden. Het was een vlakke etappe, dus de verwachting was niet dat er grote verschillen zouden ontstaan. Die verwachting kwam uit, de leiderstrui van Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) kwam niet in gevaar. Chloe Hosking (Alé Cipollini) won de sprint voor de etappezege.
De laatste rit, van Adelaide naar Adelaide, was 42.5 kilometer lang. Omdat er geen beklimmingen in de etappe zaten, was het voor de vrouwen van Mitchelton-Scott zaak om te zorgen dat het op een sprint zou uitdraaien. Dat lukte, en zo kon Spratt haar derde achtereenvolgende zege binnenhalen in de Women's Tour Down Under.
Voor Mitchelton-Scott was er nog meer succes. Lucy Kennedy werd tweede in het algemeen klassement, en Roy wist het puntenklassement op haar naam te schrijven. De ploeg is traditioneel dominant in deze wedstrijd, alle vier de edities werden door een renster van de ploeg gewonnen. Voordat Spratt in 2017, 2018 en 2019 won, was de eerste editie in 2016 voor Katrin Garfoot

Uitslag etappe 4 Women’s Tour Down Under

1. Chloe Hosking
2. Letizia Paternoster “
3. Rachele Barbieri “
4. Sarah Roy “
5. Alison Jackson “
6. Arlenis Sierra “
7. Paola Munoz “
8. Lauretta Hanson “
9. Amy Cure “
10. Gracie Elvin “

Eindklassement Women’s Tour Down Under

1. Amanda Spratt
2. Lucy Kennedy +0.49
3. Rachel Neylan +0.53
4. Kristabel Doebel-Hickok +0.55
5. Alison Jackson +1.08
6. Jaime Gunning +1.09
7. Lauren Stephens +1.34
8. Taryn Heather +1.37
9. Emily Roper +1.52
10. Ruth Winder +1.54
(Foto: Social media Spratt)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading