Fabio Jakobsen heeft de vierde etappe in de Vuelta a Espana gewonnen. Op de dag dat Steven Kruijswijk in de remmen kneep, was het na wat stress in de finale sprinten geblazen. Jakobsen maakte daarin de fantastische leadout van Deceuninck-Quick-Step af, voor Sam Bennett. Net als in de derde etappe was de vlucht van de dag snel bekend. Jelle Wallays (Lotto Soudal) en Jorge Cubero (Burgos BH) zullen ongetwijfeld hebben gebaald dat ze met slechts twee waren. Het peloton vond dat uiteraard prima en onder leiding van Team Sunweb gaf het pak maar liefst zeven minuten cadeau.
BORA neemt verantwoordelijkheid, regenbui in finale
Vervolgens was het BORA-hansgrohe dat als eerste de verantwoordelijkheid nam. Met Bennett als favoriet voor de sprint was dat ook logisch, en ook dat de andere sprintersploegen zich nog even afzijdig hielden. Na de opgave van Kruijswijk ging het peloton de laatste honderd kilometer in met een achterstand van 3.30 minuten op de twee leiders.
De enige klim van de dag was de Puerto del Oronet, van derde categorie. De enorme plensbui was aangekondigd en kwam tijdens de klim uit de lucht. Wallays en Cubero kwamen nog wel als eerste boven, maar de voorsprong op het peloton liep al richting de minuut. De sprinters kenden op de klim geen problemen en bleven eraan. Alleen John Degenkolb moest door materiaalpech achtervolgen.
Wallays solo, sprint niet te vermijden
Na een snelle afdaling, waarbij vooral Movistar hard door reed, kampte Cubero van voren met materiaalpech. Wallays moest op 35 kilometer van de meet daarom alleen door en dat bleek de doodsteek. Op achttien kilometer van het einde was hij eraan voor de moeite. De klassementsploegen namen vervolgens over.
Geen enkele kopman wilde zich laten verrassen en dus ging het hard. Enkele groepjes moesten zelfs lossen, waaronder Jesus Herrada namens Cofidis en Wout Poels. In de laatste tien kilometer was het vooraan weer aan de sprintersploegen, waar Deceuninck-Quick-Step de druk opvoerde richting BORA door Remi Cavagna in de aanval te sturen.
De ploeg van Jakobsen hoefde zo niet langer te achtervolgen, en de Franse hardrijder vooraan sloeg een flink gat. Team Sunweb rookte een mannetje op en pas in de laatste twee kilometer rookte BORA zijn enig overgebleven knecht op. Cavagna werd in de laatste kilometer ingerekend, alvorens zijn ploegmaats de leadout overnamen. Jakobsen ging vervolgens de sprint vroeg aan en klopte Bennett nipt op de meet. (foto: Sirotti)
Uitslag etappe 4 Vuelta a Espana 2019
1. Fabio Jakobsen
2. Sam Bennett ''
3. Fernando Gaviria
4. Luka Mezgec
5. Marc Sarreau
6. Szymon Sajnok
7. Edvald Boasson Hagen
8. Jon Aberasturi
9. Maximiliano Richeze
10. Cyrille Barthe
Klassement na etappe 4 Vuelta a Espana 2019
1. Nicolas Roche
2. Nairo Quintana +0.02
3. Rigoberto Uran +0.08
4. Mikel Nieve +0.22
5. Miguel Ángel López +0.33
6. Primoz Roglic +0.35
7. Sergio Higuita +0.37
8. Wilco Kelderman +0.38
9. Davide Formolo +0.46
10. Rafal Majka "
Lees etappe 4 in de Vuelta a Espana 2019 terug in ons liveblog