Bondscoach Italië redt legendarische Pantani-fiets bij opvallende veiling Wielrennen
Wielrennen

Bondscoach Italië redt legendarische Pantani-fiets bij opvallende veiling

Davide Cassani is bondscoach van de Italiaanse wegploeg, maar de Italiaan is bovenal ook een wielerliefhebber, met het hart op de goede plaats. Hij zorgde er deze week, met hulp van een ondernemer, voor dat een waardevolle racefiets van Marco Pantani in de juiste handen terecht kwam.

Bij een veiling in het veilingshuis Aste Bolaffi werden deze week wielerproducten geveild door supermarktketen Mercatone Uno. Het bedrijf is vooral bekend als wielerploeg, waarvoor Pantani jarenlang actief was. Maar anno 2020 is het vooral een bedrijf dat door de coronacrisis zwaar is getroffen. Er werden al zo'n 2000 werknemers ontslagen en een definitief einde dreigt. Om die reden besloten de commissarissen van Mercatone Uno om spullen van de wielerploeg te veilen.

Fiets Pantani levert 66.000 euro op

Daarbij ook de fiets, waarmee Pantani in 2000 op de Mont Ventoux Lance Armstrong versloeg op de Mont Ventoux. Uiteraard was er veel interesse. Zo zou een speler uit de Serie A (Italiaanse voetbalcompetitie) 55.000 euro hebben geboden. Een sportmakelaar wilde wel tot 64.000 euro gaan. Uiteindelijk was het echter ondernemer Carlo Pesenti die met 66.000 euro de gelukkige was. Pesenti was ook maar met één doel op de veiling: de desbetreffende racefiets in handen krijgen, in opdracht van Cassani en de familie van Pantani.

Moeder Tonina stelde in La Gazzetta dello Sport dat Pantani de racefiets ooit als aandenken aan de directeur van Mercatone Uno had gegeven. Volgens Cassani zal de racefiets nu worden gedoneerd aan het Pantani-museum in Cesenatico, op 13 januari, Pantani's verjaardag. 'Daar kan iedereen hem bewonderen. De veiling was niet eenvoudig en een grote dank gaat uit naar Pesenti en de andere vrienden die hierbij geholpen hebben.' Naast de racefiets uit 2000 werden er nog 36 andere Pantani-spullen geveild. Het ging hier onder meer om nog een racefiets en gesigneerde truien. De veiling leverde in totaal 161.000 euro op voor het noodlijdende Mercatone Uno.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws