Alle ogen zijn deze dagen gericht op de Vuelta a España, maar daarmee gaan we bijna voorbij aan de rentree van Remco Evenepoel in de Tour of Britain. De 25-jarige Belg van Soudal-Quick Step is natuurlijk de meest opvallende aanwezige in Groot-Brittannië, na het nieuws over zijn transfer naar Red Bull-BORA-hansgrohe in 2026. Op Britse bodem rijdt hij echter nog namens The Wolfpack.
Omdat de eerste drie dagen in een sprint eindigden, was de grote vraag op dag 4 hoe Evenepoel in een punchy finale voor de dag zou komen. Dat was helemaal niet slecht. De olympisch kampioen op de weg én in de tijdrit kleurde de koers, maar zag tot zijn eigen frustratie dat Romain Grégoire in de juiste move de ritzege pakte.
'Er waren behoorlijk wat aanvallen, met name van Remco', zei Grégoire na afloop bij L'Equipe. 'Hij wilde van de rappe mannen af en wij bleven als ploeg in de tweede groep om krachten te sparen. Ik raakte nooit in paniek en alle gaten werden dichtgereden. Dat was gunstig voor mij voor de finale, waar ik mijn hoofd koel wist te houden. Ik legde mezelf de druk op om te winnen en dus heb ik alles gegeven.'
Lees verder onder de video
Evenepoel kon niet mee sprinten door schakelprobleem
Evenepoel rolde als negentiende over de meet, in een grote groep die op twee seconden van Grégoire en Julian Alaphilippe (Tudor) finishte. 'Ik had even een schakelprobleem, waardoor mijn ketting op het buitenblad ging. Daardoor geraakte ik het momentum kwijt en werd ik overspoeld door anderen. Anders had ik wel mee gesprint', analyseerde Evenepoel, geciteerd door Het Nieuwsblad.
Het schakelprobleem komt volgens Evenepoel vaker voor. Met de watts van tegenwoordig hebben al die fietsen het maar zwaar. 'Doordat ik veel kracht aan het zetten was, sloeg mijn ketting niet meteen op het juiste blad. Ik rijd ook met een 56, dus misschien ligt het daaraan. Het zal dan ook een combinatie zijn van een fout van mezelf, maar ook een beetje mechanisch.'
Lees verder onder de video
Evenepoel zag 'rare dingen' in agressieve finale
Evenepoel wilde graag positief afsluiten na de vierde rit. 'Ik had een goed gevoel. Onderweg voelde ik me goed, dat zag je ook bij die eerste aanval, want ik had meteen een groot gat', zo klonk het. Volgens de Belg hadden zijn inspanningen iets kunnen opleveren, als UAE Team Emirates-XRG iets slimmer had gekoerst. 'Er gebeurden daarachter wel rare dingen', zag ook Evenepoel.
'De mannen van UAE reden achter mannen van UAE. Dat vond ik speciaal om te zien. Misschien moet ik eens een berichtje sturen naar Florian, om te vragen wat daar de bedoeling van was', grapte Evenepoel over zijn landgenoot en UAE-renner Florian Vermeersch. 'Het was een rare situatie. Maar rijden ze niet, dan pakken we misschien meer tijd en is het einde verhaal.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties