Favorieten etappe 2 Ronde van het Baskenland 2023 | Wie doet INEOS en Hayter wat in voor hem perfecte finale?

Wielrennen
dinsdag, 04 april 2023 om 5:00
ethan hayter geraint thomas
In Spanje is geen meter vlak, dat is algemeen bekend. Toch moest er relatief weinig worden geklommen in de eerste etappe van de Ronde van het Baskenland. Dat is een dag later wel anders, daar er vijf gecategoriseerde beklimmingen op het menu staan! Genoeg om de rappe mannen te lossen? In de Leiderstrui blikt vooruit op rit twee!

Parcours etappe 2 Ronde van het Baskenland 2023

Het venijn van de tweede etappe zit hem in de staart. In de eerste helft van de koers hoeft namelijk alleen de Etxauri bedwongen te worden. Deze klim is lang, maar met een gemiddeld stijgingspercentage van 3,3 procent is het een opwarmer voor wat nog komen gaat.
Na pakweg 120 kilometer is het achtereenvolgens tijd voor de Uitzi, Arkiskil, Saldias en nog eens de Arkiskil. Vooral de Saldias is met 2,3 kilometer aan 9,2 procent listig, al lijkt het nog te vroeg om daar de duivels al te ontbinden. Na een korte afdaling draaien de renners dus nog een keer de Arkiskil op, al is het nu van de andere kant. Kort gesteld is het een loper en lijkt het niet lastig genoeg om grote verschillen te maken. Misschien lukt dat wel in de afdaling naar finishplaats Leitza. Het is de vraag wie daar risico's durft te nemen, anders lijkt het een sprintje tussen de goed klimmende sprinters en goed sprintende klimmers te worden.
Vorig jaar waren de start- en finishplaats precies omgedraaid en werd de heuveletappe gewonnen door Julian Alaphilippe (Soudal-Quick Step). De Fransman versloeg toen in een sprint landgenoot Fabien Doubey en Quinten Hermans. Eerlijk is eerlijk: de rit van dit jaar is lastiger.
Beklimmingen
74,3 km: Etxauri (11,3 km a 3,3%)
123,4 km: Uitzi (5,6 km a 4,2%)
134,1 km: Arkiskil (4,5 km a 5,1%)
147,8 km: Saldias (2,3 km a 9,2%)
188,8 km: Arkiskil (11 km a 3,2%)
Tijden
Start: 12:40 uur
Finish: ongeveer 17:30 uur

Weer etappe 2 Ronde van het Baskenland 2023

Het blijft lekker koersweer in het Baskenland. De zon heeft gedurende de dag weinig te duchten van de bewolking en dus is het prima vertoeven onder de Spaanse zon. Met tien tot vijftien graden Celsius is het niet enorm warm, dus een jasje bij de start kan aan te raden zijn. De wind gaat geen enkele rol spelen.

Favorieten etappe 2 Ronde van het Baskenland 2023

De winnaar van rit twee lijkt in staat te moeten zijn om te klimmen, dalen én sprinten. Ethan Hayter lijkt in dat opzicht de topfavoriet. De Brit van INEOS Grenadiers won maandag de eerste rit en heeft alle kwaliteiten om deze etappe te overleven. Bovendien toonde INEOS al aan dat het een sterke ploeg heeft om te controleren.
Kijken we naar andere goed klimmende sprinters, dan komen we uit bij bijvoorbeeld Andrea Vendrame. De Italiaan van AG2R is een mix van klimmer en sprinter, dus lijkt dit perfect voor hem. Bij Alpecin-Deceuninck schrijven we Quinten Hermans op, die hier de benen zou kunnen testen richting de Ardense klassiekers. En wat kan Ide Schelling namens BORA in zo'n finale? De Nederlander is in vorm dit jaar! Ook Dion Smith (Intermarché) en Jon Aberasturi (Trek) schrijven we op.
Quinten Hermans reed een week geleden nog Dwars door Vlaanderen
Quinten Hermans reed een week geleden nog Dwars door Vlaanderen
Wordt de finale vroeg geopend en de koers heel hard gemaakt, dan zou het ook kunnen dat we gasten á la Julian Alaphilippe gaan zien strijden om de zege, net als vorig jaar. Explosieve mannen met een eindschot, gasten zoals David Gaudu (Groupama-FDJ) en Sergio Higuita (BORA-hansgrohe) bijvoorbeeld. Beide mannen kunnen de bergen prima verteren en hebben nog een aardig sprintje in huis op het vlakke.
In die categorie zijn er meer. Marc Soler (UAE) houdt wel van een verrassende aanval, net als Esteban Chaves (EF). Van de klassementsmannen zijn verder ook Richard Carapaz (ook EF) en Daniel Felipe Martínez (INEOS) explosieve mannen. Dat geldt op zeker ook voor mannen als Ion Izagirre (Cofidis), Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo), Ruben Guerreiro (Movistar), Pierre Latour (TotalEnergies), Andreas Leknessund (Team DSM) en Rui Costa (Intermarché Circus-Wanty). Kunnen zij de echt rappe mannen lossen?

Favorieten etappe 2 Ronde van het Baskenland 2023, volgens In de Leiderstrui

Topfavoriet: Ethan Hayter (INEOS)
Schaduwfavorieten: Andrea Vendrame (AG2R), Quinten Hermans (Alpecin) en Jon Aberasturi (Trek)
Longshots: Ide Schelling, Sergio Higuita (BORA), Dion Smith, Rui Costa (Intermarché), David Gaudu (Groupama) en Andreas Leknessund (DSM)
Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+.
Zoek je meer interessante wedtips? Bezoek dan Sportbookies.nl.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading