Jumbo-Visma-ploegleider Maassen over gemiste kans Van Aert: 'Het is geen PlayStation'

Wielrennen
zondag, 02 juli 2023 om 18:20
lafay van aert
Wout van Aert greep namens Jumbo-Visma zondag net naast de ritzege in de tweede rit van de Tour de France. De Belg kwam een haar tekort tegenover de ontsnapte Victor Lafay, waarna hij zichtbaar teleurgesteld de finish overschreed.
Van Aert zelf dook uiteraard de bus in om dit even te verwerken, maar ploegleider Frans Maassen kon namens Jumbo-Visma wel direct de NOS te woord staan in San Sebastian. 'Dit is een gemiste kans als je zo’n overmacht hebt in de kopgroep. Maar je weet ook dat iedereen naar je zal kijken. Dan komt er toch nog iemand van achter, en dan doet deze wel pijn, ja...', verklaarde de Limburger.
Maassen probeert te ontrafelen waar het precies mis is gegaan. 'Hij zat misschien te snel van voren, waar hij minder overzicht had', doelde hij op de inspanningen die Van Aert moest doen om onder meer Tom Pidcock, Mattias Skjelmose en Pello Bilbao terug te halen. 'Achteraf is het makkelijk praten of we dingen anders hadden moeten doen.'

Jumbo-Visma-ploegleider Maasen over al dan niet meehelpen Vingegaard: 'Het is geen PlayStation'

Dat Jonas Vingegaard zich als kopman niet inspande om Van Aert te helpen, was bij veel Belgische wielervolgers tegen het zere been. 'Vingegaard focust zich vooral op Tadej Pogacar, wat normaal is. Achteraf had hij het kunnen doen, maar het is geen PlayStation. Wout had Lafay nog kunnen pakken, maar dan was hij geklopt door Pogacar', legt Maasen uit. 'Dat wil je helemaal niet.'
'Dit is wel een beetje een teleurstelling, want het is niet leuk als je het net niet pakt. Je gunt Wout die overwinning heel erg, maar we hebben wel een superteam gezien', was de conclusie in het kamp-Jumbo-Visma. 'Daar moeten we ons aan vasthouden, dus dan op naar de volgende dag weer', gaf Maassen tot slot nog mee.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading