Knechtende Evenepoel hoopt vrijdag te overleven: 'Roglic is heel erg sterk'

Wielrennen
donderdag, 07 april 2022 om 17:47
primoz roglic remco evenepoel
In de Ronde van het Baskenland trok Remco Evenepoel op donderdag de laatste anderhalve kilometer maar weer eens hard door voor ploeggenoot Julian Alaphilippe. Net als op woensdag mocht dat niet baten, want ook nu werd de Fransman in de sprint nipt geklopt door een andere coureur. Evenepoel kijkt echter met een goed gevoel terug op de dag en blikt vooruit op de lastige dagen die komen gaan.
Dinsdag wist Alaphilippe namens Quick Step-Alpha Vinyl nog de overwinning op te eisen, maar woensdag en donderdag werd hij in de sprint met een uitgedund groepje tot tweemaal toe geklopt. Woensdag was het Pello Bilbao, terwijl Daniel Felipe Martínez op donderdag iets beter gepositioneerd zat richting de laatste bocht. De Colombiaan kon daardoor net iets eerder aanzetten, waardoor hij op de streep enkele centimeters overhield. 'Vandaag kwamen we met een tweede plaats weer dichtbij. De benen waren goed, maar we verloren weer met een klein verschil. Het belangrijkste is dat het vandaag met Julian erg goed ging. Ik denk niet dat we iets verkeerd deden', zo verklaarde Evenepoel na afloop.
De Belg eindigde zelf als 34e, als laatste van de voorste groep. Voor Evenepoel zijn de etappes van vrijdag en zaterdag belangrijker, wanneer het peloton in Spanje echt de hoogte ingaat. Voor de renner van Quick Step-Alpha Vinyl is de koninginnenrit van zaterdag het belangrijkste, terwijl hij vrijdag probeert de favorieten te volgen. 'Ik weet niet of ik morgen wil aanvallen. Roglic is heel erg sterk en zaterdag is de belangrijkste dag. Hopelijk kan ik het morgen goed doen en proberen te overleven', zo laat hij na afloop weten tegenover Eurosport.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading