De Spaanse Paula Blasi heeft in Frankrijk de eerste wegwedstrijd van het EK wielrennen 2025 op haar naam weten te schrijven. Zij was in de slotronde de beste van de groep der favorieten: Maud Oudeman was op plek zes de beste Nederlandse. Omdat er geen tv-beelden waren, ook niet ter plaatse, deed Oudeman na afloop uitgebreid verslag van de koers.
Nadat alle tijdritten op woensdag werden verredenen het donderdag tijd was voor de Mixed Relay, is het van vrijdag tot en met zondag aan de wegritten in Zuid-Frankrijk. De beloften vrouwen mochten amper twee dagen na hun chrono het spits afbijten: woensdag ging de zege nog naar de Italiaanse Federica Venturelli, voor de Finse Aninna Athosalo, Belgische Luca Vierstraete en Nederlandse Nienke Vinke.
Vinke was er - in tegenstelling tot het WK - vrijdag opnieuw, als onderdeel van een Nederlandse ploeg die verder uit Mijntje Geurts, Maud Oudeman, Rosita Reijnhout, Babette van der Wolf en Bodine Vollering - ja, het zusje van - bestond. Al deze dames waren goed mee op de eerste lokale ronde van het zware parcours, waar de Duitse Hannah Kunz als eerste doorkwam.
Lees verder onder de foto!
Riedmann maakt koers namens Duitsland
Met het ontbreken van livebeelden was het louter varen op die doorkomsten. Na twee rondes reden Solene Muller (Frankrijk) en Linda Riedmann (Duitsland) vooruit, met een voorsprong van 37 tellen op het peloton. Met de klim naar Saint-Romain-de-Lerps (7 kilometer aan 7,1 procent) moest het meest lastige obstakel dan nog wel overwonnen worden in de 'grote' lokale ronde.
Riedmann liet haar medevluchter op die zware klim achter zich en passeerde de finish voor de voorlaatste keer met een stevige voorsprong van 1.45 minuut op het peloton, waar Nederland met vier dames nog goed vertegenwoordigd was. Oudeman, Reijnhout, Geurts en Vinke waren onderdeel van de overgebleven twaalf klimsters.
Emma Siegers Lore, De Schepper (België), Eleonoa Ciabocco (Italië), Ema Comte, Celia Gery, Julie Bego (Frankrijk), Paula Blasi (Spanje), Karin Soderqvist (Zweden), Malwina Mul (Polen) en Viktoria Chladonova (Tsjechië) deden op dat moment ook nog mee om de knikkers, oftewel de medailles.
Riedmann werd in die 17 kilometer lange slotronde alsnog bijgestoken door de beste klimmers en moest het met plek zes doen. De winst ging dus naar Blasi, die met 9 tellen voorsprong op Ciabocco, Bego en Chladonova won. Oudeman werd zesde, voor De Scheppers, Siegers en Reijnhout.
Uitslag EK wielrennen beloften vrouwen 2025
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties