Rustdag in de Tour. En dus wordt er vooral gepraat en geschreven. In België gaat dat zoals altijd over twee renners: Wout van Aert en Remco Evenepoel. Eerstgenoemde voelt zich goed en is strijdbaar, de ander koerst lijnrecht op een podiumplek in de Tour af. Evenepoel staat in niemandsland tussen Jonas Vingegaard en Joao Almeida in en is the best of the rest. In zijn thuisland zijn ze er trots op, te meer omdat de beste twee renners simpelweg onaanraakbaar lijken voor de rest van het peloton.
Marc Sergeant zag dat Evenepoel zijn werk ook op Plateau de Beille uitstekend deed. 'Remco heeft ook in de tweede Pyreneeënrit gedaan wat hij moest doen. Hij beperkte zich tot volgen en op het moment dat Vingegaard versnelde, maakte hij niet de fout om mee te gaan maar koos hij meteen voor zijn eigen tempo. En zoals Remco niet meekan met Vingegaard en Pogacar, zo kan de rest niet mee met hem', stelt de oud-ploegleider in Het Nieuwsblad.
Pure pech voor Evenepoel? 'Hij botst op twee ongekende talenten die niet eens veel ouder zijn'
Volgens Sergeant hebben we te maken met een unieke generatie wielrenners. Het kan zomaar zijn dat zijn landgenoot de Tour helemaal niet wint, terwijl de capaciteiten er wel naar zijn bij de jonge tijdrijder. 'Als je zo debuteert, dan heb je het simpelweg heel goed gedaan en voldoet hij ruimschoots aan de verwachtingen. Maar Remco wil ooit ook de Tour winnen, dat zit simpelweg in zijn DNA. Alleen heeft hij de pech om te botsen op twee ongelooflijke talenten die niet eens zoveel ouder zijn', doelt hij op Pogacar en Vingegaard. 'Er hebben jongens met minder talent dan Remco ooit de Tour gewonnen. Hoeveel rek zit er nog op Remco, waar kan hij nog verbeteren? Ooit gaat hij de lat hoger leggen dan plek drie.'
Place comments
0 Comments
You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.
Show all comments