Tadej Pogacar was zaterdag aanwezig bij het WK Esports in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Emiraten. Daar gaf hij een interview met Tuttobiciweb, waarin hij onder meer sprak over zijn rivaliteit met Jonas Vingegaard. Ook gaf Pogacar wat meer duidelijkheid over zijn progamma voor 2025 en legde hij zijn voorkeur om de koers vroeg open te breken uit.
Dinsdag 29 oktober presenteert de Tourorganisatie ASO het parcours voor de editie van 2025. Je zou denken dat de titelverdediger en drievoudig winnaar daarbij aanwezig zal zijn, maar niets blijkt minder waar. 'Vanzelfsprekend zal de Ronde van Frankrijk volgend jaar een doel voor mij zijn, maar ik heb zeker meer doelen', vertelt Pogacar. 'Er is ook Milaan-Sanremo en enkele andere klassiekers. Ik kan alvast niet wachten om het Tourparcours te zien, maar ik kan er op die dag in Parijs niet bij zijn. Wel zal ik alles volgen, ik kan niet wachten', aldus een enthousiaste drievoudig winnaar.
Pogacar vocht de voorbije vier edities van de Tour vooral een strijd uit met Jonas Vingegaard. Hun rivaliteit spreekt intussen tot de verbeelding en de twee ronderenners zullen de komende jaren waarschijnlijk nog vele onderlinge duels uitvechten. Pogacar spreekt met veel respect over zijn voornaamste tegenstander. 'De rivaliteit met Jonas bestaat, maar er is ook veel respect voor elkaar. We strijden al vier jaar tegen elkaar in de Tour de France. Hij maakt het mij enorm lastig en is een geweldige tegenstander. Volgend jaar zal hij dat opnieuw zijn. Met zekerheid zal hij één van de renners zijn om in de gaten te houden', is Pogacar lovend over de Deen van Visma | Lease a Bike.
Lees verder onder de foto.
Pogacar: 'Maar ik kan ze niet allemaal doen'
Pogacar reeg dit seizoen de grote zeges aaneen alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Natuurlijk is het dat niet, dat beseft ook Pogacar zich maar al te goed. 'Dit jaar was buitengewoon. Ik had mij het nooit kunnen voorstellen dat ik het nog beter zou doen dan voorgaande jaren. Als ik op deze manier doorga, dan kan ik denk ik een soort erfenis nalaten. Op het moment ben ik daar echter niet mee bezig. Ik wil gewoon genieten van het koersen en plezier hebben op de fiets; dan zie ik vanzelf wat er in de toekomst gaat gebeuren. Voor nu probeer ik in het moment te leven.'
Pogacar zei het al, de Tour de France is natuurlijk weer een groot doel, maar dus ook Milaan-Sanremo. Het Italiaanse Monument is nog één van de grote koersen die de Sloveen niet gewonnen heeft. Dit jaar kwam hij met een derde plek al in de buurt. Ook Parijs-Roubaix ontbreekt op het goedgevulde palmares, maar die koers noemt Pogacar niet. 'Ik wil een paar klassiekers in Vlaanderen rijden, dan de Tour en opnieuw het WK. Ook wil ik wat Monumenten betwisten, waaronder Sanremo natuurlijk. Ik houd van alle WorldTour-wedstrijden en andere wedstrijden van een lager niveau, maar ik kan ze niet allemaal doen', lijkt Pogacar het liefst overal aan de start te staan.
Waarom houdt Pogacar zo van een vroege aanval?
Pogacar is ook niet vies van een flinke solo. Wat heet, hij schudde er op het WK wielrenen in Zürich één van honderd kilometer uit zijn benen. Waarom kiest hij vaak zo vroeg de aanval? 'Soms kies ik ervoor omdat de koerssituatie erom vraagt. Het kan soms een slimme tactiek zijn; je kan er je concurrent mee verrassen. Als ik mij goed voel, dan val ik van ver aan. Ik weet dat het niet altijd goed kan gaan, maar ik weet ook dat ik wat benen schade kan toebrengen. Dus zelfs als de aanval mislukt, blijft de koers interessant tot het eind.' Pogacar sloot onlangs een nieuw megacontract af dat hem tot en met 2030 met UAE Team Emirates bindt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties