Triatleet Blummenfelt wilde Tour 2028 winnen, maar: 'Als ik goed was in Parijs, was ik nu wielrenner geweest' Wielrennen
Wielrennen

Triatleet Blummenfelt wilde Tour 2028 winnen, maar: 'Als ik goed was in Parijs, was ik nu wielrenner geweest'

Triatleet Blummenfelt wilde Tour 2028 winnen, maar: 'Als ik goed was in Parijs, was ik nu wielrenner geweest'

Het stond er echt, in juli: de 30-jarige Noorse triatleet Kristian Blummenfelt, winnaar van de olympische triatlon in 2021 en recordhouder van de Iron Man, zou de overstap naar het wielrennen willen maken. En niet zomaar, nee, maar om mee te doen om de prijzen in de Tour de France. Enkele maanden later trokken hij en zijn entourage de keutel alweer in, waar Blummenfelt nu zelf voor het eerst uitgebreid over praat.

Even terug naar juli, want in de hectiek van de Tour de France en de Olympische Spelen vingen we plots een opvallend bericht uit Noorwegen op. Alexander Bu, de alom geprezen coach van Blummenfelt, liet bij TV2 optekenen dat de atleet zich voor 2025 op het wielrennen op WorldTour-niveau zou gaan richten.

Bu zag het al helemaal voor zich. 'We gaan niet wielrennen om op pensioen te gaan, maar om een verschil te maken. In 2026 willen we de Ronde van Frankrijk al rijden. In 2027 moeten we al in staat zijn om voor ritwinst te gaan, anders zal het moeilijk zijn iets magisch te doen in 2028. In 2027 gaan we ons testen, om dan een jaar later voor de gele trui te gaan', klonk het zeer ambitieus.

Blummenfelt zelf, die naar verluidt over een zeer hoge VO2 Max beschikt, verlangde naar het competitieve dat bij de wielersport hoort. 'Daar heb ik meer drive voor dan dat ik een recordtest doe in het lab. Natuurlijk is het zo dat als je labrecords breekt, je anderen ook kunt kraken. Maar het moment dat je strijdt met een rivaal en hem als een soort elastiek ziet knappen, doet me echt onverslaanbaar voelen.'

Victor Campenaerts kende Blummenfelt en diens coach Bu al en deelde bij Het Nieuwsblad destijds zijn mening over de uitgesproken ambities. Mentaal kennen zij hun gelijken niet. Als jullie denken dat ik een vakidioot ben… Wel, ik kan iedereen garanderen dat ik niet eens tot aan hun hielen kom. Ik heb al met veel atleten en trainers gesproken, maar ben nooit iemand tegengekomen als hen', aldus de Belg.

Lees verder onder de foto!

kristian blummenfelt tt

Geruchten over overstap naar wielrennen hielpen Blummenfelt niet op Spelen van Parijs

Al die goede bedoelingen werden uitgesproken in juli, nog voor de olympische triatlon van Parijs. Daar kon Blummenfelt niet meedingen om de medailles, tot grote teleurstelling van hemzelf en zijn coach. En dus werd de planning weer omgegooid en richt de Noor zich, in plaats van het wielrennen, op de Spelen van Los Angeles in 2028. 'We hebben gefaald. Wanneer je twaalfde wordt in Parijs, heb je het project gefaald van terugkomen naar kortere afstanden. Dat is de harde realiteit', aldus Bu.

Blummenfelt zelf kwam er in de Rich Roll Podcast voor het eerst op terug. 'We keken vooral naar kansen die zich zouden voordoen, maar het heeft allemaal niet geholpen voor mijn prestatie in Parijs. Ik wilde triatlon verlaten met een goede prestatie. Als ik goed had gepresteerd in Parijs, dan denk ik dat ik nu wegwielrenner was geweest. Je moet niet bang zijn voor uitdagingen, maar ik wil de triatlon goed afsluiten', aldus Blummenfelt, die zichzelf niet meer in het wielrennen ziet belanden. 'Het was now or never. Na Los Angeles ben ik 34 jaar oud.'

1 claps
1 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws