De UCI heeft ervoor gekozen om niet vanaf 2026 in zee te gaan met het veelbesproken OneCycling-project, zo laat het donderdag weten in een persbericht. 'Het project, dat door bepaalde teams en organisatoren in samenwerking met een sportinvesteringsfonds was ontwikkeld, werd onverenigbaar geacht met het bestuurs- en regelgevingskader van de UCI en miste bovendien sportieve coherentie.'
De hoge bazen van de mondiale wielerbond zijn de afgelopen dagen zijn de afgelopen dagen bijeengekomen in het Franse Arzon en als gevolg daarvan werden de WorldTour-kalenders van 2026, 2027 en 2028 vastgesteld. Daarop zagen we slechts één verandering: Dwars door Vlaanderen voor vrouwen krijgt de WorldTour-status. Verder blijft de kalender, van Tour Down Under in januari tot Guangxi in oktober, de komende drie jaar in stand. Nieuwe mogelijke WorldTour-wedstrijden krijgen voor 2029 pas weer een nieuwe kans.
In de afgelopen maanden is het veelal over het OneCycling-project gegaan. Dat project zou, met behulp van naar verluidt Saoedische investeerders, een revolutie in het profwielrennen teweeg kunnen brengen en wilde met steun van enkele grote ploegen, waaronder Visma | Lease a Bike, de kalender, verdeling en budgettering van de sport hervormen.
'Hoewel het UCI Management Committee verheugd was over het feit dat het wielrennen nieuwe investeerders aantrekt, besloot het, na de stemming van de PCC in deze richting, unaniem om niet in te gaan op het verzoek om het OneCycling-project op te nemen in de UCI Women's WorldTour- en UCI WorldTour-kalenders', aldus de UCI.
'Het project, dat door bepaalde teams en organisatoren in samenwerking met een sportinvesteringsfonds was ontwikkeld, werd onverenigbaar geacht met het bestuurs- en regelgevingskader van de UCI en miste bovendien sportieve coherentie', geeft de door David Lappartient geleide instantie aan. De A.S.O., met onder meer de Tour de France in portefeuille, was ook al geen voorstander.
'De UCI wil echter, net als alle andere belanghebbenden in de wielersport, de gesprekken met de vertegenwoordigers van dit project voortzetten om samen te werken aan de internationalisering van de UCI Women's WorldTour- en UCI WorldTour-kalenders en de economische ontwikkeling van onze sport', klonk het nog.
Lees verder onder de foto!

3 beste ProTeams mogen automatisch deelnemen aan grote rondes
Op de bijeenkomst werden nog enkele zaken beklonken. 'Wat betreft de deelname van teams aan UCI WorldTour-evenementen en naar aanleiding van het besluit van afgelopen maart om een 23e team toe te voegen aan de grote rondes, heeft het UCI Management Committee, op aanbeveling van de PCC, besloten dat organisatoren van grote rondes vanaf 2026 de drie beste UCI ProTeams moeten uitnodigen, naast de 18 UCI WorldTeams en de twee teams waaraan ze een wildcard toekennen', maakt de UCI bekend.
'De uitnodiging van de drie beste UCI ProTeams geldt ook voor alle UCI WorldTour-etappekoersen. De drie beste UCI ProTeams van het voorgaande jaar hebben dus toegang tot alle evenementen op de UCI WorldTour-kalender', aldus de UCI. Ook zijn er met dank aan SafeR nieuwe veiligheidsmaatregelen ontworpen, die later bekend gemaakt zullen worden.
'Bovendien wordt vanaf het seizoen 2027 een nieuw puntensysteem ingevoerd waarmee wegploegen een bepaald aantal punten kunnen verdienen op basis van de resultaten die hun renners behalen bij deelname aan evenementen in andere disciplines', besluit de UCI.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties