Deceuninck-Quick-Step lyrisch over Evenepoel: 'Trots om zijn ploegmaat te zijn'

Algemeen nieuws
zaterdag, 08 juni 2019 om 8:47
DQS Alaphilippe Evenepoeljpg
Remco Evenepoel heeft veel indruk gemaakt met zijn solo-tocht in de Hammer Climb in Limburg. De jonge renner zorgde er eigenhandig voor dat Deceuninck-Quick-Step de meeste punten pakte. Hoewel hijzelf nuchter reageerde, zijn zijn ploegmaats lyrisch in Het Nieuwsblad.
'Het telt niet als individuele zege, maar voor mij wel. Het was impressionant', zo klinkt ploegbaas Patrick Lefevere lovend over zijn pupil. 'Ook in zulke ritten komen de beste naar voren, dat hebben die ultrakorte etappes in Tour en Vuelta ­altijd al duidelijk gemaakt. Het zijn natuurlijk de Hammer Series, het is een ander concept, maar heb je de gezichten gezien van de andere renners, zoals Van Avermaet en Wellens? Het was een uitputtingsslag en Remco reed een anderhalve minuut van die mannen weg. Dit was een sterk staaltje.'
Ook Yves Lampaert keek met verbazing naar de actie van Evenepoel. 'Ik zorgde in die eerste ronde voor wat punten, maar daarna moest ik toch wat recupereren. Je kan niet heel de koers à bloc gaan. Maar Remco dus wel. Ik vind het echt wel fenomenaal wat hij deed hoor. Ik ben trots om zijn ploegmaat te zijn. Dit is misschien kort en is de uithouding minder belangrijk: het is een van de hardste wedstrijden die er is.' Maar, zo benadrukt ploegleider Tom Steels: 'Het doet natuurlijk deugd als je al eens wat kan laten zien. Maar laten we nu vooral met de voeten op de grond blijven en van Remco geen held maken.' (foto: Deceuninck-Quick-Step/Sigfrid Eggers)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading