John Degenkolb denkt nog steeds met veel genoegdoening terug aan zijn etappezege op de kasseien in de Tour de France. De Duitser rekende in de finale af met Yves Lampaert en Greg Van Avermaet, waarmee hij definitief een punt zette achter zijn verleden. 'In het begin volgde ik alleen en dacht ik dat we een goed tempo hadden', zo denkt Degenkolb bij
VeloNews aan de beslissende aanval in de finale van de rit. 'Toen we een bocht van negentig graden maakten, zag ik niemand meer toen ik achterom keek. Ik zag alleen maar stof.'
In de sprint was Degenkolb de snelste, waarmee hij voor het eerst sinds 2015 weer won in de WorldTour. Bovendien was het zijn eerste etappezege in de Tour. Knap, aangezien hij in Parijs-Roubaix nog hard crashte en zijn voorjaar in het water zag vallen. Pas in de Ronde van Zwitserland deed hij weer wat vertrouwen op door in de bergen goed te klimmen. Zijn tweede plaats bij het Duits kampioenschap op de weg deed de rest.
In de Tour de France viel alles op z'n plaats. Trek-Segafredo had plannen in de etappe naar Roubaix met Degenkolb en Jasper Stuyven en eerstgenoemde leverde. 'Ik had er vertrouwen in dat ik ze kon verslaan, omdat ik me net zo voelde als in 2015, toen ik Parijs-Roubaix won. In Duitsland betekent het veel als je een Tour-etappe wint. Ik denk dat ik meer aandacht kreeg dan in 2015. Mensen geloofden niet dat ik het kon, dus het was mooi dat ik hen deze boodschap kon sturen. Het heeft voor vertrouwen gezorgd. Ik geloof weer in mezelf, dat ik mezelf kan meten met de grote jongens.' (foto: Eurosport)